Skocz do zawartości

Zdjęcie

Darowizna pieniężna „do ręki” wpłacona później na własne konto bez zwolnienia z podatku

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671692 postów

Napisano 20 maj 2019 - 09:19

Jeżeli przekazanie pieniędzy ma miejsce „z ręki do ręki”, a wpłata następuje później na własny rachunek bankowy, to niemożliwe jest skorzystanie ze zwolnienia z podatku od spadków i darowizn. Warunkiem niezbędnym do skorzystania ze zwolnienia jest m.in. fakt udokumentowania przez obdarowanego otrzymania gotówki dowodem przekazania na swój rachunek bankowy.

Powrót do artykułu: Darowizna pieniężna „do ręki” wpłacona później na własne konto bez zwolnienia z podatku

#2 Guest_tata

Guest_tata
  • Goście

Napisano 20 maj 2019 - 09:19

Moim zdaniem fakt nieposiadania konta w banku nie uniemożliwia dokonania darowizny tak, żeby skorzystać ze zwolnienia. Można na przykład wpłaty pieniędzy dokonać na poczcie.

#3 Guest_Obywatel

Guest_Obywatel
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 00:05

Najpierw trzeba o takim fakcie w ogóle wiedzieć tato. Ktoś kto nie zna całego prawa podatkowego nie ma pojęcia, że tak trywialne rzeczy jak przekaz pieniężny trzeba w dzisiejszych czasach dokumentować.Moim zdaniem jeżeli nie ma zadnej podstawy aby sądzić, że te pieniądze nie są darowizną to jest to po prostu zwykła kradzież. W najgorszym przypadku osoby te wraz ze świadkami powinny zostać wezwane na przesłuchanie pod przysięgą aby ustalić jak i w jakim celu pieniądze te zostały przekazywane. Inaczej podążamy już składamy Szwecji gdzie zabiera się obywatelom 70% spadków i darowizn. Nie w takim państwie chcę żyć i budować swoją przyszłość.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 00:09

Niepoważnym jest, by każdy z obywateli tego teoretycznego państwa musiał znać dokładnie każdy przepis podatkowy oraz by przewidział jego możliwą interpretację zgodnie z doświadczeniem życiowym urzędnika (sic!). Niepoważnym jest, że państwo opodatkowuje po raz wtóry te same pieniądze, uczciwie zresztą zarobione i po raz kolejny mówi obywatelom co mogą, a czego nie mogą z nimi zrobić. Kolejną rzeczą jest fakt, że gdyby rzeczywiście miałoby się odnieść do prawa o darowiźnie, czytamy w nim, że należy "udokumentować otrzymanie pieniędzy przekazem na rachunek w banku". Wpłata na konto została udokumentowana, natomiast W art. 4a ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn pkt. 2 nie jest powiedziane czy wpłaty musi dokonać darczyńca czy obdarowany.

#5 Guest_jdskahffax

Guest_jdskahffax
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 12:07

pakować się i uciekać, co za państwo... jeżeli urząd skarbowy nie potrafi udowodnić, że umowa darowizny była fikcyjna to skąd ten podatek? a sorry... zapomniałam, że urząd skarbowy nie musi niczego udowadniać. To domniemany podatnik ma udowodnić, że tak nie było. W tym przypadku widać, że nawet po udowodnieniu nie przyniosło to skutku. masakra, szkoda słów i szkoda poszkodowanego. czy urzędy w tym państwie zaczną kiedyś działać dla obywateli a nie dla partii rządzących? bo jak widać na 500+ na każde dziecko i emeryturę+ samo się nie uzbiera.

#6 Guest_leo

Guest_leo
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 15:28

Jak niedokumentowane ?A umowa ? Wszędzie szukają haka Co za Państwo ? Rzygać się chce .Sprzedałem dzialke i kupiłem mieszkanie .Mam fakture .Akt notarialny był podpisany po oddaniu mieszkania przez dewelopera po dwóch latach .No i nie należy mi się ulga .Chociaż pieniądze zapłaciłem wcześniej .Ech szkoda gadać .Wszędzie szukają złodziei A sami kradną w imię inchnego prawa którego już sami nie potrafią zrozumieć .Wszędzie furteczki zeby ograbić.

#7 Guest_leo

Guest_leo
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 15:33

Niepoważnym jest, by każdy z obywateli tego teoretycznego państwa musiał znać dokładnie każdy przepis podatkowy oraz by przewidział jego możliwą interpretację zgodnie z doświadczeniem życiowym urzędnika (sic!). Niepoważnym jest, że państwo opodatkowuje po raz wtóry te same pieniądze, uczciwie zresztą zarobione i po raz kolejny mówi obywatelom co mogą, a czego nie mogą z nimi zrobić. Kolejną rzeczą jest fakt, że gdyby rzeczywiście miałoby się odnieść do prawa o darowiźnie, czytamy w nim, że należy "udokumentować otrzymanie pieniędzy przekazem na rachunek w banku". Wpłata na konto została udokumentowana, natomiast W art. 4a ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn pkt. 2 nie jest powiedziane czy wpłaty musi dokonać darczyńca czy obdarowany.

#8 Guest_Obywatel rozczarowany PL

Guest_Obywatel rozczarowany PL
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 10:22

Przepis absurdalny, krzywdzący, zdegenerowany. Ustawodawca jak i realizujący, pilnujący ów absurdalnego przepisu, niczym nie różnią się od "białych kołnierzyków"

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych