Skocz do zawartości

l4 wolne na czas wypowiedzenia

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_AndrzejWikowski

Guest_AndrzejWikowski
  • Goście

Napisano 19 maj 2019 - 21:36

Witam

Zacznę od początku mam 23 lata, jestem aktualnie na okresie wypowiedzenia które sam złożyłem, dlaczego ? Pracuje w danej firmie już ponad rok i l4 wziolem raz w zyciu ze wzgledu na zabieg chirurgiczny [ l4 trwało tydzień ] po powrocie do pracy zostałem poinformowany że kara od szefa za l4 miesiąc miotła. Zdenerwowałem się i zaniosłem po tygodniu wypowiedzenie, atmosfera tak się zmieniła że aż się przeraziłem, zrób to zrób tamto, ku*wa głuchy jesteś , wieczne krzyki i obelgi kierowane w moją strone przez szefa zmiany który za każdym razem na nocce jest pijany i szuka problemów, od 4 lat mam nerwice jak cholera, kiedy wreszcie nerwy depresja znikły i wszystko zaczeło się jakoś układać znowu to samo jak nie gorzej, nie śpię po 2/3 dni jak już to chwilę ponieważ co chwilę budzę się spocony i przerażony, wszystko jest takie ,,bez sensu''.Ale oto przejdźmy do sedna, kiedy złożyłem wypowiedzenie dostałem z okresem miesiąca, ale z racji że już dany miesiąc się zaczął to szef postanowił że zacznie liczyć od następnego miesiąca żebym sobie trochę pozamiatał, nie chce tam wracać nie dam rady psychicznie tam wytrzymać, l4 od rodzinnego lekarza wziąłem na 2 tygodnie na więcej się nie zgodził z racji kontrol, został mi jeszcze ponad miesiąc a ja nie wiem co mam zrobić, znajomy polecił mi bym poszedł do psychiatry, tylko że co ja mam mu powiedzieć..... jestem bardzo młody i wydaje mi się że nie bardzo będzie chciał wystawić mi l4, a kolejna sprawa nie wiem nawet co mam mu powiedzieć i od czego zacząć, liczę na pomoc pozdrawiam.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 maj 2019 - 07:10

Jeżeli zdecydujesz się na wizytę u psychiatry przedstaw mu sytuację, tak jak na forum - cierpisz na bezsenność, masz stany lękowe, co ma związek z sytuacją w pracy, masz klasyczne objawy depresji - szkoda życia na toksyczną pracę.

A wypowiedzenie pracodawca potraktował prawidłowo - musi obejmować cały miesiąc kalendarzowy, więc złożone w trakcie miesiąca obejmuje pełny kolejny miesiąc.

#3 Guest_AgA

Guest_AgA
  • Goście

Napisano 20 maj 2019 - 07:19

Psychiatra jest lekarzem, jeżeli jest z tobą tak źle, jak opisujesz, to na pewno nie zostawi cię bez pomocy

okres wypowiedzenia liczony w miesiącach zaczyna bieg od pierwszego dnia miesiąca po złożeniu wypowiedzenia

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych