Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie firmy stosują dobrowolny split payment


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 198163 postów

Napisano 18 maj 2019 - 22:56

Ze split paymentu, czyli mechanizmu podzielonej płatności VAT, korzystają głównie spółki Skarbu Państwa i inne duże firmy. Wśród podmiotów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw tylko co czwarta firma jest zainteresowana jego stosowaniem, co trzecia dostrzega jego zalety – wynika z ubiegłorocznego badania BIG InfoMonitor. Choć podzielona płatność wiąże się z pewnymi korzyściami, to ma duży wpływ na płynność finansową firm. Część pieniędzy zostaje unieruchomiona na rachunku VAT-owskim, to zaś może zmuszać je do korzystania z dodatkowego kredytowania.

Powrót do artykułu: Jakie firmy stosują dobrowolny split payment

#2 Guest_promo

Guest_promo
  • Goście

Napisano 18 maj 2019 - 22:56

Czytam już chyba piąty artykuł pod takim tytułem i wciąż nie ogarniam wszystkiego. Na szczęście jest to działka biura rachunkowego, a że mam dobre, to się nie martwię. (Gama państwa Grabowskich, jakby co). Tam przynajmniej mają ludzi którzy się na tym znają.

#3 Guest_K.Olczak

Guest_K.Olczak
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 11:17

Do nowych obowiązków musza dostosować się nie tylko przedsiębiorcy, ale także producenci oprogramowania. Przetestuj za darmo jak Firmao program CRM/ERP (firmao.pl/register) już dostosował się do split payment.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych