Skocz do zawartości

Zmiana okresu wypowiedzenia w informacji dodatkowej

okres wypowiedzenia zmiana informacji o warunkach zatrudnienia

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 08:42

Proszę o pomoc w temacie wręczania informacji o dodatkowych warunkach zatrudnienia. Po zatrudnieniu nowego pracownika w ciągu 7 dni wręczam mu informację o warunkach zatrudnienia. Jedną z tych informacji jest obowiązujący pracownika okres wypowiedzenia umowy. Do tej pory pisałam np. że "okres wyp. umowy na czas określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i obecnie wynosi 2 tygodnie", po 6 miesiącach wręczałam mu informację, że "wynosi 1 miesiąc", a po 3 latach, że "wynosi  miesiące". Dodatkowo dopisywałam podstawę prawną art. 36 par. 1 kodeksu pracy.

Czy prawidłowym będzie wręczanie tylko 1 informacji w ciągu 7 dni od zatrudnienia, w której podam podstawę prawną i 3 przedziały?

"2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,

1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,

3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata. (art. 36 par. 1 KP)"

Czy pracownik musi otrzymać dokładne daty?  I czy można dać mu taką informacje zanim faktycznie nastąpią zmiany, wydłuży się okres zatrudnienia?

#2 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 08:44

po 3 latach miało być "wynosi 3 miesiące"

#3 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5249 postów

Napisano 16 maj 2019 - 08:55

Prawidłowo będzie wydać Informację pracodawcy o warunkach zatrudnienia w takiej formie jak przedstawiłaś.

#4 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 09:05

Dopytam dla pewności: czyli poprawnie jest tak jak przedstawiłam na początku jak robiłam od tej pory, czy tak jak się zastanawiam żeby robić to w przyszłości? Nie wiem, którą moją formę przedstawioną uznajesz za prawidłową?

#5 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5249 postów

Napisano 16 maj 2019 - 09:15

Prawidłowa z 3 przedziałami, czyli taką jak zamierzasz wręczać

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okres wypowiedzenia, zmiana informacji o warunkach, zatrudnienia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych