Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opłata w przedszkolu publicznym


wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Ola2019

Ola2019

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 15 maj 2019 - 19:29

Czy opłata za korzystanie z wychowania przedszkolnego  w przedszkolu publicznym powinna być naliczana od faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu czy od ilości deklarowanych przez rodziców godzin pobytu dziecka w przedszkolu przekraczających czas bezpłatnego nauczania?

Zapis w przykładowej uchwale na ten temat:

Uchwała w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat w publicznych przedszkolach i innych formach wychowania  przedszkolnego, dla których organem prowadzącym jest Gmina X

Paragraf 1.Przedszkola, inne formy wychowania przedszkolnego, dla których organem prowadzącym jest Gmina X, zapewniają bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę nad uczniami objętymi wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat, w czasie 5 godzin dziennie.

Paragraf 2. Za korzystnie z wychowania przedszkolnego w czasie przekraczającym wymiar, o którym mowa w  paragrafie 1, ustala się opłatę w wysokości 1 zł za godzinę.

W tej uchwale nie ma nic na temat zwrotów i odpisów za czas nieobecności dziecka w przedszkolu.

Czy ktoś posiada jakieś informacje na temat tej opłaty ?

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych