Skocz do zawartości

Zdjęcie

BHP w teorii i w praktyce

bhp teoria praktyka praca

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Linka7

Linka7

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 maj 2019 - 08:45

Witam, na szkoleniu BHP uczono mnie różnych rzeczy, m.in., że nie wolno jeść i pić przy komputerze. W mojej firmie nikt się do tej zasady nie stosuje. Czy w takim razie ja też mogę bezkarnie pić kawę pracując na komputerze?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 10:40

Witam, na szkoleniu BHP uczono mnie różnych rzeczy, m.in., że nie wolno jeść i pić przy komputerze. W mojej firmie nikt się do tej zasady nie stosuje. Czy w takim razie ja też mogę bezkarnie pić kawę pracując na komputerze?

Czy bezkarnie, to trudno powiedzieć. Spróbuj np. wylać kawę na klawiaturę lub poparzyć się, a wtedy dowiesz się, jak to jest z tą bezkarnością.Nie patrz na innych, patrz na siebie, a dobrze na tym wyjdziesz.

#3 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 maj 2019 - 11:35

Przy komputerze stacjonarnym kawę wylaną na klawiaturę można wytrzeć i odparować, a laptopa możesz przekazać w najlepszym razie do czyszczenia :P :)

#4 SzkoleniaISO

SzkoleniaISO

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 31 maj 2019 - 08:00

Raczej kierowałbym się tu bardziej zdrowym rozsądkiem. Okruchy z jedzenia i płyny nie są najlepszym przyjacielem klawiatur. Największe ryzyko to płyn wewnątrz obudowy laptopa czy komputera stacjonarnego, no chyba że pracujesz w serwerowni :)

#5 AlicjaM

AlicjaM

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 maj 2019 - 08:39

Po prostu jeżeli zniszczysz sprzęt, to jeśli wynikało to z nieprzestrzegania zaleceń BHP, pracodawca będzie miał podstawę do choćby nagany.

Czysty Zysk - blog o sprzątaniu, organizacji domu i eko poradach.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bhp, teoria, praktyka, praca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych