Skocz do zawartości

DRA czesciowo przetworzony

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 11:30

Witam,
Mam problem przesłałam zestawienie DRA za IV 2019 odebrałam już dokumenty w ZUS ale Status weryfikacji w ZUS: Czesciowo przetworzony. wchodze w RCA zakładka III-IV i u jednego pracownika jest status ZUS: odrzucony bledy przetwarzania wchodze na tego pracownika na wynik przetwarzania ZUS a tam : Data zgonu jest wcześniejsza niż pierwszy dzień okresu rozliczeniowego za który jest raport i raport jest za okres styczeń. a o co chodzi pracownik zyje i pracuje w naszej firmie od kwietnia tego roku.
Jak wchodzę w Rejestr ubezpieczonych na tego pracownika w zakldace Dane ewidencyjne: Informacja o zgonie osoby ubezpieczonej ( dane z ZUS) jest wstawiona data zgonu 31.03.2019. co teraz zrobić wyrejestrować pracownika i na nowo zarejestrować ?
Prosze pomozcie

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5183 postów

Napisano 14 maj 2019 - 11:35

Widocznie poprzedni pracodawca go uśmiercił wyrejestrowując go. Ty nic nie zrobisz, są to dane z ZUS, tam zadzwoń i wyjaśnij to.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 11:40

Widocznie poprzedni pracodawca go uśmiercił wyrejestrowując go. Ty nic nie zrobisz, są to dane z ZUS, tam zadzwoń i wyjaśnij to.

Czyli żebym dobrze zrozumiala to nie jest moj blad? bo juz sie wystraszylam ze to ja zle zarejestrowalam. a dzwonic do zus czy poprzedniego pracodawcy tego pracownika ?

#4 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5183 postów

Napisano 14 maj 2019 - 11:47

Skoro u was pracuje od kwietnia tego roku, a "zgon" jest 31 marca to logiczne, że źle wyrejestrował go poprzedni pracodawca. Zadzwoń do ZUS.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 11:57

Skoro u was pracuje od kwietnia tego roku, a "zgon" jest 31 marca to logiczne, że źle wyrejestrował go poprzedni pracodawca. Zadzwoń do ZUS.

Bardzo dziękuje za pomoc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych