Skocz do zawartości

Jaki wyliczyć urlop

urlop wypoczynkowy

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 13 maj 2019 - 19:25

Witam,

Obecnie jestem zatrudniona u dwóch pracodawców. Do lipca br. jestem zatrudniona u jednego pracodawcy i będę miała wykorzystany urlop w wysokości 7x2,16= 16 dni. Natomiast od maja br. jestem zatrudniona jeszcze u innego pracodawcy również na cały etat. Proszę o informację ile będzie mi przysługiwało urlopu do końca 2019 roku u drugiego pracodawcy. Z góry dziękuję za pomoc.

#2 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 568 postów

Napisano 13 maj 2019 - 19:38

Jaki masz wymiar urlopu rocznie ?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 07:31

W związku z równoległym zatrudnieniem urlop liczy się odrębnie u każdego z pracodawców, jeżeli masz 26 dni, to u drugiego pracodawcy 26*8/12=18 dni.

#4 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 18:10

W związku z równoległym zatrudnieniem urlop liczy się odrębnie u każdego z pracodawców, jeżeli masz 26 dni, to u drugiego pracodawcy 26*8/12=18 dni.

Z czego to wynika (podstawa prawna), bo mój pracodawca uważa, że u niego będę miała 10 dni do końca 2019, ponieważ urlop za dany rok nie może przekraczać 26 dni rocznie. 

#5 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 568 postów

Napisano 16 maj 2019 - 21:25

Twój pracodawca nich liczy urlop który należy sie u niego , i nie sumuje z urlopem należnym z drugiego stosunku pracy 

Pracownik zatrudniony  u 2 pracodawców na pełny etat i cały rok będzie miał u każdego 26 dni urlopu - razem 52 dni 

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 maj 2019 - 06:54

- razem 52 dni 

Heh, nie będzie miał 52 dni, bo albo będzie zasuwał u jednego w czasie urlopu u drugiego i nie będzie miał urlopu wcale, albo urlopy nałożą się na siebie i będzie miał =<26 dni.Taki żarcik.

A na poważnie, dobrze, że pracodawca nie uznał, że skoro z jednego stosunku pracy masz już co najmniej minimalne wynagrodzenie, to on ci płacić nie musi, bo co najmniej ustawowe minimum już dostajesz.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop wypoczynkowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych