Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadek, odszkodowanie z OC działalności gospodarczej

OC Szkoda Wypadek Odszkodowanie

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Macio9898

Macio9898

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 maj 2019 - 19:11

Witam, podczas świadczenia usług przez pomoc drogą tj. wyciąganie samochodu z rowu za pomocą holownika, został uszkodzony mój samochód. Miejsce zostało nienależycie zabezpieczone czego wynikiem było wjechanie innego pojazdu w linkę holowniczą i poważne zniszczenie mojego pojazdu. Szkoda została zgłoszona u ubezpieczycieli tych 2 stron. Sprawa była wyjaśniana na Komendzie i potem w sądzie i uznano za winnego kierowcę pojazdu holowniczego. Niestety wyrok ten zapadł po 2,5 miesiąca od daty zaistnienia szkody. Nikt do tej pory nie przyjął odpowiedzialności za szkodę. Po przedstawieniu dowodu winy w postaci wyroku sądowego, ubezpieczyciel wciąż nie poczuwa się do odpowiedzialności. Znając dokładnie całą sprawę i okoliczności zdarzenia, TU dopiero po 3 miesiącach pracy nad likwidacją tej szkody oraz ukazaniem dowodu winy doszło do wniosku, że w sumie szkoda nie wynika z faktu poruszania się pojazdów mechanicznych, a "świadczenia usługi".  Szkoda miała miejsce podczas "świadczenia usługi", a zatem przysługuje mi odszkodowanie z OC działalności gospodarczej. Czy w przypadku likwidacji szkody z takiego OC szkoda jest wyliczana w ten sam sposób jak w przypadku OC komunikacyjnego? Czy w tym przypadku istnieje pojęcie szkody całkowitej czy świadczenie odszkodowawcze należy się w kwocie stricte poniesionych szkód czyli środków na naprawę nawet w przypadku kiedy przekraczają wartość samochodu? Co z samochodem zastępczym? Na co zwrócić uwagę podczas wyliczania kosztorysu przez ubezpieczyciela? Samochód stoi rozbity od stycznia br. w garażu. Z braku środków nie jestem w stanie go naprawić. Od stycznia ciągle "marnuje się" pełne ubezpieczenie OC i AC, za które zapłaciłem. Czy można ten fakt uwzględnić w wysokości odszkodowania? Liczę na pomoc, ponieważ jestem ciągle zwodzony przez TU i nie chcę aby mnie oszukano. 

Pozdrawiam :) 

#2 STYLJOLA

STYLJOLA

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 13 maj 2019 - 23:04

W takim przypadku dobrze jest mieć dobre ubezpieczenie OC. Ja od siebie polecam https://www.ubezpiec...ikacyjne/0.html . Korzystam od lat i sprawdza się w zupełności.

Czyż musiało tak być, że to, co tworzy szczęście człowieka, stało się znów źródłem jego cierpienia?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: OC, Szkoda, Wypadek, Odszkodowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych