Skocz do zawartości

Zdjęcie

Top 5: Najgorsze silniki diesla - ceny napraw przyprawiają o zawrót głowy!

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49239 postów

Napisano 11 maj 2019 - 06:00

Diesel nie zawsze nadaje się do intensywnej eksploatacji. Samochody wyposażone w silniki zebrane na tej liście najlepiej czują się na... parkingu przed warsztatem. W zestawieniu nie brakuje konstrukcji francuskiej, niemieckiej czy japońskiej.

Powrót do artykułu: Top 5: Najgorsze silniki diesla - ceny napraw przyprawiają o zawrót głowy!

#2 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 06:00

2.0tdi BMN nie ma tych problemów wiec nie piszcie ze wszystkie maja problemy

#3 Guest_Gigi

Guest_Gigi
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 08:31

1.5 dCi z 2004. Przebieg 150tys. Silnik działa bez najmniejszego problemu. Ale. Serwisowany na bieżąco olej dobrej jakości co 10 tysięcy. I przynajmniej raz do roku przegląd w warsztacie. Jak dbasz tak masz.

#4 Guest_Grześ

Guest_Grześ
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 08:50

A może lepiej byłoby napisać artykuł o dobrych dieslach....?? Dlaczego nikt nie pisze artykułów o złych denzyniakach, które palą olej na potęgę?? Nie wspominając o ogromnych ilościach paliwa??? Kolejną kwestią jest to, że tylko ktoś kto nie ma pojęcia o silniku Diesla kupuje auto z takim motorem do jazdy po mieście. Diesel to silnik na trasy. Tankujesz zbiornik do pełna i robisz 1000-1200 km, która benzyna,hybryda czy elektryk tak zrobi???? Przez 23 lat jazdy turbodieslami nie miałem problemu z tymi silnikami, ale trzeba zmienić olej, filtry, nie kombinować z paliwami i auta służą...

#5 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 09:35

Już widzę komentarze zbulwersowanych Januszy którzy mają te silniki i będą zachwalać że ich akurat egzemplarz to nie dotyczy i jeżdżą autami i są absolutnie perfekcyjne a za plecami wszystkich wydali już tysiące na warsztatach i ich złomy nadal stoją na placu przed warsztatem.

#6 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 10:20

Witam . Pod zdjęciem nr 5 czyli Renault 1.5 K9K jest zdjęcie silnika 2.0 M9R to zupełnie dwie inne konstrukcje, pierwszy jest na pasku rozrządu a ten drugi to łańcuch , to po pierwsze .Po drugie silniki K9K były awaryjne ale pierwsze lata produkcji później je zmodernizowano i nie było żadnych problemow co pisze autor w artykule proszę się douczyć a nie pisać głupoty.

#7 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 10:27

A może lepiej byłoby napisać artykuł o dobrych dieslach....?? Dlaczego nikt nie pisze artykułów o złych denzyniakach, które palą olej na potęgę?? Nie wspominając o ogromnych ilościach paliwa??? Kolejną kwestią jest to, że tylko ktoś kto nie ma pojęcia o silniku Diesla kupuje auto z takim motorem do jazdy po mieście. Diesel to silnik na trasy. Tankujesz zbiornik do pełna i robisz 1000-1200 km, która benzyna,hybryda czy elektryk tak zrobi???? Przez 23 lat jazdy turbodieslami nie miałem problemu z tymi silnikami, ale trzeba zmienić olej, filtry, nie kombinować z paliwami i auta służą...

#8 Guest_Rozbawiony.

Guest_Rozbawiony.
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 10:37

Czemu nie ma tu 2,7 HDI? Posiadałem Peugeot 607 z tym silnikiem. Dramat a nie silnik. Inżynierowie powinni być wykastrowani za tą fuszerkę.

#9 Guest_Pepo 65

Guest_Pepo 65
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 13:14

2,0 tdi pd 2005 r 350.tys. zero problemów.Zero remontów zależy jak się trafi.

#10 Guest_Obserwator

Guest_Obserwator
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 13:19

Ja mam Diesla od Volvo w Volvo S60. 2,4 l, 163KM, 5 cylindrów. auto ma 17 lat i przejechane około 300000 km. Rok temu zmieniłem turbinę, No ale turbinę się zmienia 😀. Rozrząd jest na pasku i zmienia się co 150 000. Jedyna naprawa jaką dokonałem w silniku to kosztowała mnie 2 zł. 2 lata temu wydmuchało mi miedzianą podkładkę pod wtryskiwaczem. Jak wspomniałem naprawa kosztowała mnie 2 zł i 20 minut czasu.

#11 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 13:51

W N47 szczególnie w wersji d20A był problem z rozrządem a w d20c jest poprawiony i gdy wymieniałem po przebiegi 220tyś rozrząd wyglądał jak nowy,ślizgi nie wytarte a łańcuchy sztywne.Koszt 2700 wiec bez tragedii a pozatym zero awarii wtryski idealne a dwumas oryginał i tez bez oznak zurzycia.Rozrzad wymieniłem bo naczytałem się bredni które wypisują takie cymbały powielające mity o tym silniku a nigdy nie mające odczynienia z nim.Zanim coś napiszesz to porozmawiaj z ludźmi którzy mieli samochód z danym silnikiem a nie piszesz bzdury.

#12 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 14:13

Niestety pisze się tutaj nie prawdę o 2.0TDI PD 8v który owszem z początku produkcji miał wadliwy napęd pompy w postaci łańcucha, po 2006r wyliminowano tą usterkę zamieniając napęd lancuchowy na koła zębate. Pozostał problem imbusa napędu pompy, który jak na razie nie jest u mnie problemem.

#13 Guest_G

Guest_G
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 15:16

Co za imbecyl napisał ten artykuł, ręce opadają

#14 Guest_Rob

Guest_Rob
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 19:58

Niekompetentny redaktor.
Piszę o silnikach VW na pompowtryskach a wstawia zdjęcie najnowszej jednostki.
Może to niektórych wprowadzać w błąd.

#15 Guest_Bobson

Guest_Bobson
  • Goście

Napisano 12 maj 2019 - 02:35

W zasadzie diesel w ogóle to porażka......

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 maj 2019 - 08:33

Na obecną chwilę w naszym gospodarstwie znajduje się 4 samochody z 1,5 dCi olej filtry i paliwo to się w nich wymienia obecne Clio IV 1,5 95 km pali 3,7 litra średnio

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 maj 2019 - 10:10

Prawie 280k w sceniku i tylko regenerowany jeden wtrysk poza tym bez problemów.

#18 Guest_kamil99

Guest_kamil99
  • Goście

Napisano 13 maj 2019 - 13:57

Można żyć i bez diesli.. toyota zrezygnowała z diesli w niektórych segmentach na rzecz hybryd. I dobrze

#19 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 13 maj 2019 - 14:00

Można, ale co to za życie bez klekotania :)

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

#20 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 13 maj 2019 - 14:00

Można, ale co to za życie bez "klekotania"  :)

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych