Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy były pracownik emeryt ma prawo do świadczeń z zfśs

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672280 postów

Napisano 09 maj 2019 - 22:04

Jeden z naszych byłych pracowników złożył wniosek o wypłatę zapomogi z zfśs. Oświadczył nam, że jest emerytem i jako były pracownik ma prawo do świadczeń z funduszu. Czy możemy przyznać mu zapomogę z zfśs, jeśli nie był emerytem w dniu rozwiązania umowy o pracę z naszą firmą?

Powrót do artykułu: Czy były pracownik emeryt ma prawo do świadczeń z zfśs

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 maj 2019 - 22:04

czy należy mi się odprawa emerytalna,gdy po rozwiązaniu stosunku pracy w wyniku reorganizacji i wykorzystaniu zasiłku z Biura Pracy przeszłam na rentę rodzinną /była nieco korzystniejsza/.Zaznaczam,że przy podejmowaniu decyzji o rezygnacji z przeniesienia do pracy w innym mieście Pani kadrowa zapewniała mnie, że po uzyskaniu prawa do emerytury otrzymam odprawę.Nadmieniam, że PZU było moim jedynym miejscem pracy w którym przepracowałam 34 lata i 3 m-ce.Po wysłaniu decyzji emerytalnej uzyskałam decyzję odmowną z uzasadnieniem,że w chwili rozwiązania umowy o pracę nie nabyłam uprawnień rentowych ani emerytalnych.Czy Pani kadrowa nie znała przepisów czy też celowo wprowadziła mnie w błąd ? Informacja ta miała wpływ na podjętą przeze mnie decyzję,o co mam ogromny żal do firmy,że po tylu latach pracy zostałam wystawiona do wiatru. pozdrawiam Krystyna Przybyłek

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14097 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 maj 2019 - 22:15

"Czy Pani kadrowa nie znała przepisów czy też celowo wprowadziła mnie w błąd ? "

wybacz Krystyno, ale nikt z forum ci  nie odpowie na takie pytania 

#4 Guest_Elao5

Guest_Elao5
  • Goście

Napisano 18 październik 2020 - 13:24

Czy obowiazkiem zakladu jest poinformowanie emeryta o złożenie dokumentów do maja aby otrzymał na 21 listopada świadczenie Socjalne na dzień pracownika Socjalnego

#5 Guest_Elao5

Guest_Elao5
  • Goście

Napisano 18 październik 2020 - 13:24

Czy obowiazkiem zakladu jest poinformowanie emeryta o złożenie dokumentów do maja aby otrzymał na 21 listopada świadczenie Socjalne na dzień pracownika Socjalnego

#6 Guest_Elao5

Guest_Elao5
  • Goście

Napisano 18 październik 2020 - 13:26

#7 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 947 postów

Napisano 18 październik 2020 - 18:18

tak samo należy poinformować jak wszystkich innych pracowników

#8 Guest_.Ela 05

Guest_.Ela 05
  • Goście

Napisano 21 październik 2020 - 23:41

U mnie księgowa twierdzi ze nie ma obowiązku .i że nie otrzymam gdyż nie złożyłam w maju dokumentów o przyznanie mi na 21 listopada.Na dzień pracownika socjalnego podarunku.Proszę podac mi ustawę ktora mówi o tym ,że zakład jest zobowiązany żeby powiadomić emeryta.Jestem na emeryturze 8 lat .a skorzystałam tylko 2 razy

#9 Guest_.Ela 05

Guest_.Ela 05
  • Goście

Napisano 21 październik 2020 - 23:41

U mnie księgowa twierdzi ze nie ma obowiązku .i że nie otrzymam gdyż nie złożyłam w maju dokumentów o przyznanie mi na 21 listopada.Na dzień pracownika socjalnego podarunku.Proszę podac mi ustawę ktora mówi o tym ,że zakład jest zobowiązany żeby powiadomić emeryta.Jestem na emeryturze 8 lat .a skorzystałam tylko 2 razy

#10 Guest_.Ela 05

Guest_.Ela 05
  • Goście

Napisano 21 październik 2020 - 23:42

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2020 - 11:24

Nie ma takiej ustawy. Może to wynikać jedynie z wewnętrznego regulaminu obowiązującego w zakładzie. Jestem emerytką i zawsze w marcu dostaję z byłego zakładu do wypełnienia ankietę o moich dochodach. Gdyby jej nie przysłali, sama zainteresowałabym się, aby ją pobrać i wypełnić, żeby w danym roku móc skorzystać z dofinansowań lub podarunku świątecznego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych