Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czas pracy osób niepełnosprawnych w 2019 r.

wróć do serwisu Kadry 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516127 postów

Napisano 08 maj 2019 - 12:27

Czas pracy osób niepełnosprawnych został ukształtowany w sposób odmienny niż w Kodeksie pracy. Jakie są normy czasu pracy osób niepełnosprawnych w 2019 r.?

Powrót do artykułu: Czas pracy osób niepełnosprawnych w 2019 r.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 maj 2019 - 12:27

Jak to wygląda na umowie zlecenie?

#3 Guest_Nowy

Guest_Nowy
  • Goście

Napisano 08 maj 2019 - 12:36

Jeszcze żeby się za ochronę wzięli było by fajnie

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 maj 2019 - 12:42

Jak to wygląda na umowie zlecenie?

Umowa zlecenia to nie umowa o pracę, więc normy czasu pracy nie obowiązują.

Jeszcze żeby się za ochronę wzięli było by fajnie

Przecież wiadomo, że zapisy w ustawie o rehabilitacji o wyłączeniu ochrony z przepisów o zmniejszonej normie czasu pracy były pisane pod konkretne podmioty, więc niema na co liczyć.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 maj 2019 - 18:03

o tym, że mamy dodatkowy czas "na gimnastykę" to nie wiedziałam. Dobrze czasami poczytać coś mądrego :)

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 09:17

do kiedy osoby niepełnosprawne z stopniem umiarkowanym będą musieli pracować 8 godz.a nie siedem jak to było

#7 Guest_niepełnosprawny

Guest_niepełnosprawny
  • Goście

Napisano 29 maj 2019 - 18:34

Cóż z tego, że jest ustawa a osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności muszą pracować po 70 godzin z rzędu.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 17:58

ja mam umiarkowany stopień niepełnosprawności i muszę pracować osiem godz więc po co te ustawy

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 06:51

Skoro lekarz dał ci zgodę, to najwyraźniej możesz. Przepisy są dla ludzi z ograniczeniami niepozwalającymi na wykonywanie pracy w dłuższym wymiarze - po to wymagane zaświadczenie lekarskie dopuszczające wydłużony wymiar.

#10 Guest_niepełnosprawna

Guest_niepełnosprawna
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 09:35

Pracuję osiem godzin, a zgodnie z przepisami powinnam siedem (niepełnosprawność umiarkowana). Co z tą jedną godziną. Czy powinnam upomnieć się u pracodawcy o rozliczenie i wypłatę za godziny ponadwymiarowe

#11 Guest_AgA

Guest_AgA
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 09:54

jeżeli masz zgodę lekarza na pracę ponad 7 godz. (uzyskiwana przy badaniach wstępnych/okresowych), to nie dostaniesz wypłaty za godz. ponadwymiarowe

jeżeli nie masz zgody, to możesz się zwrócić do pracodawcy z pismem o zapłatę należnych pieniędzy

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 09:56

Cóż z tego, że jest ustawa a osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności muszą pracować po 70 godzin z rzędu.

nie da się pracować "70 godz. z rzędu", to jest 3 dni, bez spania nie pociągniesz

#13 Guest_D.

Guest_D.
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2019 - 06:52

Co oznacza w tygodniu? Wg. ustawy tydzień to pn-pt czy pn-nd?

Gdzie mogę to zgłosić jak pracuję w ochronie, mam stopień znaczny i w środę pracuję 12 godzin, w piątek 12 i w niedzielę 24. Razem daje to 48 godzin w tygodniu. Gdzie te przepisy? Gdzie ich egzekwowanie?

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2019 - 06:59

Co oznacza w tygodniu? Wg. ustawy tydzień to pn-pt czy pn-nd?

Gdzie mogę to zgłosić jak pracuję w ochronie, mam stopień znaczny i w środę pracuję 12 godzin, w piątek 12 i w niedzielę 24. Razem daje to 48 godzin w tygodniu. Gdzie te przepisy? Gdzie ich egzekwowanie?

Poczytaj ustawę, cieci te przepisy nie dotyczą.

Skoro pracujesz w ochronie, to musisz być osobą sprawną - bo jak osoba niepełnosprawna może ochraniać cokolwiek?

Ergo: jesteś osobą sprawną, więc mimo niepełnosprawności nie trzeba otaczać się szczególną ochroną, co ustawodawca przewidział.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy