Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy wiesz jak wymienić olej silnikowy?

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49380 postów

Napisano 05 maj 2019 - 11:01

Olej silnikowy zapewnia sprawną prace silnika. Należy go wymieniać możliwie jak najczęściej. Krok po kroku przedstawiam jak to zrobić.

Powrót do artykułu: Czy wiesz jak wymienić olej silnikowy?

#2 Guest_arek

Guest_arek
  • Goście

Napisano 05 maj 2019 - 11:01

z wymianą oleju silnikowego nie jest tak trudno sobie poradzić gorzej z doborem oleju do silnika co prawda słyszałem o darmowej aplikacji doboru oleju Lubematch ale jeszcze nie miałem okazji z niej korzystać.

#3 Guest_Kiziu

Guest_Kiziu
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 14:34

e czy ja wiem olej samemu pierwszy raz to droga przez meke jak w moim prypadku :) ae moze to od modelu samochodu zalezy :D olej ten sam od nowosci uzywam bo dobrze miec taki nawyk silnik nie lubi zmian olej 0w30 shell

#4 abi ubu

abi ubu

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 16:27

Ciekawą metodą na stworzenie silnika jest filozofia jeden człowiek jeden silnik. Zakłada ona złożenie kompletnego silnika w całości przez jedną osobę. Kompetentna wiedza w tym zakresie sprawia, że poszczególne egzemplarze odznaczają się niespotykaną jakością. 

#5 Guest_Edward

Guest_Edward
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2019 - 21:44

wymieniam sam co 15k km :) nie ma w tym nic trudnego tylko trzeba miec kanał w garazu troche oleju w głowie :P i czasu. Olej mozna w necie sprawdzic sobie jaki byc powinien np na tej wyszukiwarce co tu juz o niej pisali to chyba apka Shella

#6 Guest_Pita

Guest_Pita
  • Goście

Napisano 15 październik 2019 - 21:48

wymieniam co 15 tys km srednio ale jak mam wyjazdy długie to olej w bagazniku jest zawsze obecnie mam nowe auto i jeszcze nie wymieniłem ale sie zbieram z tym olej juz sobie sprawdziłem w wyszukiwarce lubematch i parametry sie zgadzaja co do mojego auta

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych