Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym zajmuje się ławnik sądowy, kto może nim zostać i ile zarabia?


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 671877 postów

Napisano 04 maj 2019 - 08:47

Ławnik to przedstawiciel społeczeństwa w wymiarze sprawiedliwości, który bierze udział w wydawaniu wyroków przez sąd. Sprawdź jakie wymogi należy spełnić aby zostać ławnikiem i ile można na tym zarobić!

Powrót do artykułu: Czym zajmuje się ławnik sądowy, kto może nim zostać i ile zarabia?

#2 Guest_Oli

Guest_Oli
  • Goście

Napisano 04 maj 2019 - 08:47

USTAWA O UDZIALE SPOŁECZEŃSTWA W SPRAWACH SĄDOWYCH JEST OD SAMEJ PODSTAWY ZŁA, NIEWŁAŚCIWA I PRZECZY SAMEJ SOBIE. JAK MOŻNA BYĆ BEZSTRONNYM JEŚLI SIĘ NIE JEST SĘDZIĄ NIEZALEŻNYM, NIEZWIĄZANYM ZE SZARĄ CODZIENNOŚCIĄ? A WŁAŚCIWIE TO DLACZEGO I PO CO SPORY MAJĄ ROZWIĄZYWAĆ ZWYKLI OBYWATELE? TO UWŁACZA GODNOŚCI I SZACUNKU DO SĄDU. PO CO NAM TAKA USTAWA, KTÓRA NISZCZY AUTORYTET SĄDU? POZA TYM TERAZ BARDZO TRUDNO O BEZSTRONNYCH, ODMEDIALNIONYCH, NIEKIERUJĄCYCH SIĘ OPINIAMI TWORZONYMI PRZEZ ŻĄDNE ZYSKU I ZAKŁAMANE MEDIA OBYWATELI. TO SIĘ MIJA Z CELEM!

#3 korneliusz

korneliusz

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 04 maj 2019 - 15:47

Dajcie spokój z ławnikami, to niby czynnik społeczny a tak samo skołtunieni jak sędziowie zawodowi. Tylko "jednorazowi" przysięgli (jak np. w USA) są gwarantem niezawisłego sądownictwa: https://komentarz.ne...ma-sadownictwa/ ale PiS jakoś o tym nie mówi, tylko KUKIZ.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych