Skocz do zawartości

Zdjęcie

Syn chce pożyczyć dużą kwotę hmmm...

pożyczka od rodziny pożyczanie od rodziny pożyczka rodzina umowa pożyczki

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 sucharek

sucharek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaSkulsk

Napisano 02 maj 2019 - 20:19

Witam wszystkich. Stanęłam przed bardzo trudnym wyborem. Chodzi o pożyczkę w rodzinie. Syn ożenił się, dziecko w drodze, pracę ma nie najgorszą, niestety ze względu na błędy z przeszłości żaden bank nie chce mu udzielić kredytu ani pożyczki na większą kwotę. Niedawno syn zwrócił się do mnie, czy nie pożyczę mu 200 000 zł na budowę domu. Działkę ma ode mnie. Zawsze żyliśmy na dobrych stosunkach i tak jest dotąd, mimo to obawiam się pożyczyć mu tak dużą kwotę.

Są to moje całe oszczędności, jakie mam, pieniądze pochodzą też ze sprzedaży mieszkania, które odziedziczyłam po swojej mamie. Nie wiem co robić. Co radzicie? wiem, że można spisać umowę pożyczki w rodzinie (źródło: https://jakwyjsczdlu...urzad-skarbowy/), ale czy to załatwia sprawę? raczej nie prawda? co, jeśli noga mu się powinie i nie będzie w stanie spłacić pożyczki?

Przecież nie naślę na niego windykacji czy komornika... zostałam postawiona przed bardzo ciężkim wyborem. Jeśli tej pożyczki mu nie udzielę, to pewnie się obrazi na jakiś czas. Ma ktoś dla mnie jakieś wskazówki? Ewentualnie jak się jeszcze zabezpieczyć?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 maj 2019 - 11:42

Jeśli noga mu się powinie i nie będzie mógł spłacić pożyczki, to Ty jako dobra mama nie będziesz mogła nic zrobić, bo przecież ( jak sama napisałaś) nie naślesz na niego komornika. Nie ma takiej umowy, która zmusiłaby Twojego syna do spłaty zaciągniętego kredytu.Nie zechce, to nie spłaci.Jest takie powiedzenie - chcesz mieć wroga, pożycz mu pieniądze.Albo pożyczasz na wieczne oddanie, albo jesteś konsekwentna i jeśli syn nie zechce spłacać, używasz drogi sądowej. Innego wyjścia nie ma.

#3 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 246 postów

Napisano 21 maj 2019 - 22:06

Mój syn też potrzebował pieniędzy, chciał wyjechać na studia. My z mężem niestety tyle nie mieliśmy :/ Ale udało nam się znaleźć na http://finansowapara...-mlodziezy.html informacje o chwilówkach dla młodzieży po 18 roku życia. Syn zdecydował się pożyczyć w ten sposób pieniądze i dzięki temu spełnił swoje marzenie o studiach :) 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pożyczka od rodziny, pożyczanie od rodziny, pożyczka, rodzina, umowa pożyczki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych