Skocz do zawartości


zajęcie wierzytelności pienieznej


wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_maka

Guest_maka
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 13:56

firma dostała zawiadomienie o zajęciu wierzytelności dłużnika-naszego zleceniobiorcy - zlecenie ze stała wypłata 600zł brutto. Należność główna wskazana w piśmie to 55 000zł. komornik pisze,ze mamy nie wypłacać dłużnikowi żadnych świadczeń pieniężnych aż do wysokości należności.

1. czy powinnam 100% wynagrodzenia netto przekazac komornikowi? Zleceniobiorca ma gdzies indziej umowę o pracę.

 

proszę o pomoc - sytuacja pierwsza w naszej firmie, a jutro jest termin wypłaty kasy

 



#2 Dorota

Dorota

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5429 postów

Napisano 29 kwiecień 2019 - 14:05

Tak



#3 Guest_maka

Guest_maka
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 14:12

1.a w jaki sposób odpowiedzieć komornikowi: czy i w jakiej wysokość przysługuje dłużnikowi zajęta wierzytelnośc? chodzi tu o wskazanie kwoty brutto czy netto z umowy zlecenie?

2. komornik zyczy sobie doliczenie do kazdej przekazanej kwoty 1,50 - czy to bedzie mój koszt?



#4 Dorota

Dorota

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5429 postów

Napisano 29 kwiecień 2019 - 20:34

W odpowiedzi informujesz o dochodach z ostatnich 3 miesięcy w kwotach brutto. Informujesz, że jest to umowa zlecenie i że zajęcie będzie realizowane począwszy od najbliższej wypłaty.

Z jakiej racji ma to być koszt zleceniodawcy? Prześlij całą kwotę, a on zaksięguje na wszystkie swoje koszty.



#5 Chorzów

Chorzów

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaŚwiętochłowice

Napisano 24 maj 2019 - 20:55

Uwaga! W tym zakresie dosyć istotnie zmieniły się przepisy kodeksu postępowania cywilnego. 

 

Art.  833. 

(...)
§  21.  102 Przepisy art. 87 i art. 871 Kodeksu pracy stosuje się odpowiednio do wszystkich świadczeń powtarzających się, których celem jest zapewnienie utrzymania albo stanowiących jedyne źródło dochodu dłużnika będącego osobą fizyczną.


#6 korneliusz

korneliusz

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 lipiec 2019 - 15:15

O ile mi wiadomo, to tzw. trzeciodłużnicy nagminnie lekceważą wezwania komorników a komornicy nic z tym nie robią: http://egzekucjakomo...je-komornikowi/ nie wszyscy ale nierzadko.  





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych