Skocz do zawartości

Zdjęcie

Top 10: Nowy samochód z LPG 2019 - pełna oferta rynkowa!

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49258 postów

Napisano 27 kwiecień 2019 - 21:16

Pokonanie 100 kilometrów jednym z modeli przedstawionych na tej liście kosztuje zaledwie… 10 złotych. A to nie koniec zalet instalacji gazowej w aucie. Jaki nowy samochód z LPG wybrać z rocznika 2019? Oto lista.

Powrót do artykułu: Top 10: Nowy samochód z LPG 2019 - pełna oferta rynkowa!

#2 Guest_terry

Guest_terry
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 21:16

Kupiłem nówke xlv z gazem i to była słuszna decyzja patrząc na ceny benzyny czy ropy. Nie zauważyłem żeby silnik mulił, już zrobiliśmy trasę na Bułgarię i z powrotem - wyszło całkiem ekonomicznie

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 05:48

Tipo 1.4 95km nie ma w cenniku bo pali bardzo duże ilości oleju na LPG co prowadzi do szkodzsnia wypalenia zaworów i zatkania wszystkiego nagarem. Na taxi maja po dwa trzy remonty silnika na gwarancji. Gorzej jak już po 2 latach się skończy

#4 Guest_DVD

Guest_DVD
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 06:22

Opel Mokka i czas do pierwszej setki? Że niby jest w stanie osiągnąć drugą? 😂

#5 Guest_DrzewoRMT

Guest_DrzewoRMT
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 07:16

Szkoda że autor nie napisał o dopłacie do LPG w przypadku Logana w wysokości 8tys zł 🤣🤣 kolejna sprawa, silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa wyposażone w LPG zużywają dość sporo benzyny zwłaszcza przy mocniejszym obciążeniu więc podawanie mocno wątpliwego spalania( nawet na benzynie) to jakiś żart. Gdy by auta paliły po 5l gazu to szczerze wątpię żeby ktoś kupował diesle.

#6 Guest_Daro

Guest_Daro
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 07:57

Moim zdaniem 10 PLN za 100 km zdrowo przesadzone a gdzie koszty benzyny która także jest potrzebna do jazdy takim autem,dodatkowy przegląd gazu co z racji ilości przejechanych kilometrów wypada zrobić co ok.10 000 km. Moim zdanie 10 pln/100 km to było kilkanaście lat temu.

#7 Guest_DrzewoRMT

Guest_DrzewoRMT
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 08:25

Nie wie jak to jest z LPG firmowym ale jak ja zakładałem nową instalację to przez dwa lata nie interesowały mnie żadne koszty związane z jej obsługą serwisową. Z resztą 60zl więcej za przegląd okresowy i jakieś 50zl za wymianę filtrów to kropla w stosunku do oszczędności- zwłaszcza przy silnikach z pośrednim wtryskiem paliwa.

#8 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 13:18

Ja mam Corsę 1,4 LPG rocznie 75 tys przebiegu, śmiga dość dobrze awarii też nie było obecnie 160 tys i tylko eksploatacyjne sprawy, polecam

#9 Guest_tomos

Guest_tomos
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 06:54

@Guest_Daro zapewne autorowi chodziło o sam koszt gazu. Jakby patrzeć na całkowity koszt przejechania 100km to wypadałoby policzyć wszystko jak zużycie opon, naprawy losowe czy choćby OC.

@Guest_DrzewoRMT są też inne powody żeby wybrać diesla. Niektórzy wciąż są uprzedzeni do samego faktu posiadania LPG, nie każdy chce rezygnować z części bagażnika, bawić się w dodatkowe przeglądy itp.

Osobiście gdybym robił dużo tras autostradowych sam wybrałbym diesla, ale że jeżdżę w 90% po mieście postawiłem na LPG. I tak moje Volvo z silnikiem 2.4 170KM spala mi średnio 10.7l LPG/100km, dlatego jestem w stanie uwierzyć, że mały miejski popylacz jak citigo z 1.0 pod maską może zejść do 5l przy odpowiednim stylu jazdy. Benzynę tankuję raz na pół roku albo i rzadziej.

#10 Guest_Norbert

Guest_Norbert
  • Goście

Napisano 19 maj 2019 - 15:26

Jeśli nic się nie zmieniło od 4 lat, to moim faworytem w dalszym ciągu jest Kia Rio z instalacją BRC. W 2015r. kupiłem właśnie to autko, instalacja BRC fabryczna, zakładana zaraz po zakupie, tak żeby nie stracić gwarancji na silnik. Jak się okazało po tych kilku latach wybór był trafny, z autem i instalację żadnych problemów. Przebieg do dziś 84 tys.km.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych