Skocz do zawartości

Upadłosc a nowa praca

wróć do serwisu Kadry Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Ofelia

Guest_Ofelia
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 20:59

Witam 

Streszczę sytuację tak bardzo, jak to tylko możliwe. Zamyka się moja firma. Zamyka, dlatego że o upadłości pracownicy słyszą już od początku roku. Podobno spółka na ten moment czeka na termin rozprawy o ustalenie faktu upadłościowego. Sytuacja dla mnie, jako pracownika, przedstawia się następująco: na początku kwietnia zamknięto salon, w którym pracowałam, tego samego dnia wzięliśmy ze współpracownikami urlop wypoczynkowy, który z uwagi na pierwszą moją pracę na etacie był dość krótki (około 10 dni). Od czasu zakończenia urlopu wypoczynkowego jestem na L4, który za parę dni mi się kończy. Dodam po raz kolejny, że salon w którym pracowałam jest zamknięty. Wypowiedzeń nadal nie otrzymaliśmy do dzisiaj (tj. 21.04.19). Stąd moje pytanie,z uwagi na to, że wraz z początkiem maja chcę zacząć nową prace (umowa zlecenie) to czy jestem zobligowana względem mojego pracodawcy do składania jakichkolwiek pism? Bo umowa o pracę nadal obowiązuje, ale de facto praca dla niego jest niemożliwa a też wypowiedzenie umowy z mojej strony jest dla mnie nieopłacalne, bo należy mi się odprawa. Czy obowiązują mnie jakieś należności względem kadr? Zdaje sobie sprawę, że w normalnej tego typu sytuacji po prostu złożyłabym odpowiednio wcześnie wypowiedzenie, ale z uwagi na to, że nie jestem w stanie pracować, bo fizycznie nie mam gdzie, nie jest to już dla mnie jasna sytuacja. 

Proszę o pomoc i dziękuję za komentarze, O.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych