Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulga na zakup kasy fiskalnej online - zmiany od 1 maja 2019 r.

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198044 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 19:49

Minister Finansów przygotował projekt nowego rozporządzenia w sprawie odliczania lub zwrotu kwot wydanych na zakup kas rejestrujących oraz zwrotu tych kwot przez podatnika. Projekt ten przewiduje uproszczenie systemu zwrotu kosztów nabycia kas fiskalnych online (tzw. ulgi na zakup kasy). Podatnicy VAT będą mogli dokonać odliczenia lub zwrotu kwoty wydanej na zakup kas online (nadal nie więcej niż 700 zł), co do zasady, w jednej deklaracji VAT, a nie tak jak dotąd w deklaracjach za kolejne okresy rozliczeniowe. Nowe rozporządzenie wejdzie w życie 1 maja 2019 r. razem z nowelizacją ustawy o VAT z 15 marca 2019 r., wprowadzającą kasy fiskalne online.

Powrót do artykułu: Ulga na zakup kasy fiskalnej online - zmiany od 1 maja 2019 r.

#2 Guest_Pinia

Guest_Pinia
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 19:49

Ech, ja to bym się pogubiła w tym świecie, ale na szczęście mam biuro rachunkowe gama i cieszę się, że mogę spać spokojnie, bo oni o wszystkim pamiętają, o wszystko dbają i są w ogóle super :)

#3 Guest_K.Olczak

Guest_K.Olczak
  • Goście

Napisano 01 październik 2019 - 13:52

Warto korzystać z systemów, które ułatwiają wystawianie paragonów i faktur bezpośrednio z komputera. Ja używam firmao.pl/register

#4 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 17 październik 2019 - 16:09

Super - ceny kas online wzrosły o kilkaset złotych, ale odliczyć można nadal tylko 700 netto.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych