Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop wypoczynkowy pracownika niepełnosprawnego

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516214 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 10:23

Każdemu pracownikowi przysługuje prawo do płatnego, nieprzerwanego urlopu wypoczynkowego. Pracownikowi niepełnosprawnemu przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy w zależności od stażu pracy, tj. w wymiarze 30 lub 36 dni.

Powrót do artykułu: Urlop wypoczynkowy pracownika niepełnosprawnego

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 10:23

Witam, czy osoba niepełnosprawna z orzeczeniem umiarkowanym musi ogólnie przepracować rok, aby uzyskać większy urlop i czy to musi być u jednego pracodawcy? Czy do tego roku stażu pracy kwalifikuje się ukończone liceum?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 11:17

Witam, czy osoba niepełnosprawna z orzeczeniem umiarkowanym musi ogólnie przepracować rok, aby uzyskać większy urlop i czy to musi być u jednego pracodawcy? Czy do tego roku stażu pracy kwalifikuje się ukończone liceum?

Od momentu uzyskania orzeczenia liczysz 1 rok pracy i nie musi być przepracowany w jednym zakładzie. Ukończenie szkoły nie ma tu nic do rzeczy.

#4 Guest_Kolezanka

Guest_Kolezanka
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2019 - 10:29

Witam czy moze mi ktos wyjaśnić mój przypadek tj. Miałam udzielony urlop dodatkowy na podstawie orzeczenia o znacznym stopniu w 2009 r do 2011 potem nie składałam i po drugiej operacji złożyłam w 2018r o przyznanie mi dodatkowego urlopu w orzeczeniu mam napisane ze niepelnosprawnosc datuje sie od 2009 urlop otrzymalam dopiero w tym roku po rocznym oczekiwaniu od daty komisji cz nie powinnam urlop uzyskac juz w 2018 bez tego okresu oczekiwania

#5 Guest_kolega

Guest_kolega
  • Goście

Napisano 10 październik 2019 - 12:45

@Kolezanka nie nikt nie może ci tego wyjaśnić. Komentarze to nie miejsce na takie pytania. Idź do prawnika albo do PIP.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 październik 2019 - 13:15

Witam czy moze mi ktos wyjaśnić mój przypadek tj. Miałam udzielony urlop dodatkowy na podstawie orzeczenia o znacznym stopniu w 2009 r do 2011 potem nie składałam i po drugiej operacji złożyłam w 2018r o przyznanie mi dodatkowego urlopu w orzeczeniu mam napisane ze niepelnosprawnosc datuje sie od 2009 urlop otrzymalam dopiero w tym roku po rocznym oczekiwaniu od daty komisji cz nie powinnam urlop uzyskac juz w 2018 bez tego okresu oczekiwania

Jeżeli już wcześniej przepracowałaś rok ze znacznym stopniem, to nie ma podstaw do tego żebyś ponownie ten rok musiała przepracować, urlop należy ci się od razu, ale w wymiarze proporcjonalnym do okresu od daty orzeczenia z roku 2018 do końca roku - na stronie biura pełnomocnika ds. osb niepełnosprawnych jest wyjaśnienie dot. braku konieczności przepracowania roku w sytuacji, kiedy ktoś ponownie otrzyma orzeczenie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych