Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wystawianie faktur w VAT – zasady, obowiązki, terminy

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198262 postów

Napisano 16 kwiecień 2019 - 13:57

Faktura jest podstawowym dokumentem potwierdzającym dokonanie transakcji opodatkowanej podatkiem od towarów i usług (VAT). Posiadanie faktury, co do zasady, warunkuje możliwość odliczenia podatku naliczonego w niej zawartego i tym samym pozwala na realizację zasady neutralności VAT. Ministerstwo Finansów udzieliło obszernych wyjaśnień odnośnie wystawiania faktur, ich formy, elementów jakie faktury powinny zawierać, a także rodzajów faktur, terminów ich wystawienia oraz sposobu ich przechowywania.

Powrót do artykułu: Wystawianie faktur w VAT – zasady, obowiązki, terminy

#2 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2019 - 13:57

A faktury elektroniczne są równoważne z fakturami papierowymi?

#3 OfnIrian

OfnIrian

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaOleszyce

Napisano 16 kwiecień 2019 - 14:12

@Guest_Kamil Faktury elektroniczne są równoważne z fakturami papierowymi, a przy ich wystawianiu obowiązują ogólne zasady wystawiania faktur. Ja osobiście zawsze korzystam z możliwości jakie daje program rafsoft ale jest ogólnie wiele programów, które mają możliwość wygenerowania takiej faktury.

#4 Guest_K.Olczak

Guest_K.Olczak
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2019 - 08:01

Warto korzystać z systemów, które ułatwiają wystawianie paragonów i faktur bezpośrednio z komputera. Ja używam firmao.pl/register

#5 Guest_Ryszard Burski

Guest_Ryszard Burski
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 10:12

Działam ostatnio w firmie na programie do księgowości, fajny i intuicyjny, ostatnio z Firmao, nawet mają teraz obniżkę 10% z kodem DejyeMRQkq

#6 Guest_User

Guest_User
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 10:57

My w naszej firmie też zdecydowaliśmy się na oprogramowanie Firmao. Na prawdę fajny system, teraz bez porównania lepiej oraz prościej nam się pracuje. Dostępny jest aktualnie darmowy okres testowy: firmao.pl/oferty

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych