Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZUS nadpłata z lat wcześniejszych

ZUS nadpłata

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 @księgowa@

@księgowa@

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 kwiecień 2019 - 13:25

Witam,
Dostałam właśnie pismo z ZUS, że jednostka w której pracuje ma nadpłatę na składkach w ZUS ( całkiem sporo nadpłata). Nadpłata nastąpiła kilka (jak nie dłużej lat temu, gdy wchodził PŁATNIK).Jak zaksięgować taką nadwyżkę? jak wykazywać? nie jestem w stanie stw kiedy ona powstała - nie pracowałam wówczas w jednostce.Oczywiście mogę potrącić należne składki o kwotę nadpłaty, ale co robić z różnicą pomiędzy składkami naliczonymi od wypłaty, a tymi zapłaconymi ( w mniejszej kwocie) ?Oddać różnicę do budżetu?z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi

#2 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2019 - 13:57

kiedy powstała nadpłata, ile lat temu? Przecież ZUS musi wiedzieć kiedy powstała nadpłata. Może trzeba zwróć pracownikom, a może przyjąć na dochody, zależy kiedy powstała (program płatnik wchodził prawie 20 lat temu, nie chce mi się wierzyć, że dopiero po takim czasie ZUS wskazuje nadpłatę).

#3 Guest_@księgowa@

Guest_@księgowa@
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 12:55

Nadpłata powstała w skutek nadpłaty składek pracodawcy ( pracownik nie poinformował pracodawcy że uzyskuje dochód z innego źródła) i przekroczył limit składek opłaconych do ZUS. Z pracownikiem sprawa została uregulowana, ale nadpłata w ZUS została.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 13:01

nie chce mi się wierzyć, że dopiero po takim czasie ZUS wskazuje nadpłatę).

Najwyraźniej tylko z jednym podmiotem masz całe życie do czynienia.

ZUS najczęściej w drugą stronę wykazuje - po kilku latach wystawiania zaświadczeń o niezaleganiu nagle im się po wprowadzeniu jednego przelewu pokociło zaległości, ale taki bajzel jak na kontach w ZUS jest cały czas, to chyba tylko tam może być.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZUS, nadpłata

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych