Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop wychowawczy 2019 – ZUS, wynagrodzenie, praca, ochrona zatrudnienia

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671849 postów

Napisano 15 kwiecień 2019 - 09:56

Urlop wychowawczy w 2019 r. przysługuje w wymiarze do 36 miesięcy (3 lat) i należy go wykorzystać do zakończenia roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 6 rok życia. Można go łączyć z pracą, a pracodawca nie może zwolnić pracownika podczas trwania urlopu. Czy za czas urlopu wychowawczego pracodawca opłaca składki ZUS, a pracownik otrzymuje wynagrodzenie?

Powrót do artykułu: Urlop wychowawczy 2019 – ZUS, wynagrodzenie, praca, ochrona zatrudnienia

#2 Guest_Ana

Guest_Ana
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 09:56

Dzień dobry! Spotkałam się z artykułem, w którym było napisane, że po powrocie do pracy po urlopie wychowawczym pracownica powinna otrzymać wynagrodzenie powiększone stosownie do wzrostu wynagrodzeń innych pracowników, którzy pracują na tym stanowisku. Czyli jeśli pod jej nieobecność wynagrodzenia koleżanek i kolegów z pracy wzrosły np. o 1000 zł, ona również powinna mieć podniesione wynagrodzenie. Czy to prawda? Wydaje mi się, że nie spotyka się tego w praktyce i pracownica otrzymuje wynagrodzenie takie, jak przed odejściem na urlop.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2019 - 14:27

Witam, czy podejmując nową pracę zyskuję prawo do urlopu wychowawczego od razu po podpisaniu umowy? Jeśli tak, to czy idąc od razu na taki urlop, pracodawca ponosi za mnie jako pracownika jakieś koszty? Czy przebywając na takim urlopie mam prawo do korzystania z NFZ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych