Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulga termomodernizacyjna - kto może skorzystać, jak i kiedy rozliczyć?

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198389 postów

Napisano 15 kwiecień 2019 - 08:15

Z ulgi termomodernizacyjnej mogą korzystać podatnicy opodatkowujący swoje dochody według skali podatkowej lub według jednolitej 19% stawki podatku oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Prawo do odliczenia obejmuje wydatki na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego wyłącznie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Natomiast odliczenia można dokonać za rok podatkowy, w którym poniesiono wydatki, w deklaracji PIT-36, PIT-36L, PIT-37 lub PIT-28.

Powrót do artykułu: Ulga termomodernizacyjna - kto może skorzystać, jak i kiedy rozliczyć?

#2 Guest_Izulla

Guest_Izulla
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 08:15

Ulga termomodernizacyjna to na pewno rozwiązanie, które spowoduje, że staniemy się bardziej eko, przynajmniej część z nas. Pytanie tylko kiedy? Eksperci uznają, że potrzebne są radykalne i natychmiastowe działania, nastawione na szybą poprawę, bo klimat niestety nie będzie czekał, bo już jest źle.

#3 Guest_iga

Guest_iga
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 10:25

Mam pytanie w rozporządzeniu nie doczytałam czy stolarka okienna ma spełniać jakieś określone parametry. Natomiast w salonie ze stolarką okienną powiedziano mi że tylko okna o określonych parametrach można odliczyć. Proszę o wskazanie w jaki przepisie są te informacje.

#4 Guest_TP

Guest_TP
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2019 - 09:50

Ze względu na konstrukcję dachu nie mam możliwości zainstalowania instalacji fotowoltaicznej na dachu. Czy instalując ją w ogrodzie ale używając do zasilania pompy ciepła służącej do ogrzewania domu i CWU mogę skorzystać z ulgi?

#5 Guest_leszek

Guest_leszek
  • Goście

Napisano 25 listopad 2019 - 15:38

czy jako emeryt który założył sobie panele fotowoltaiczne mogę odliczyć podatek w ramach ulgi termomodernizacyjnej??? wydałem na panel 25k zł, dostałem 5k z programu Mój prąd. czy 18% od kwoty 20k zł mi się nalezy??

#6 Guest_p

Guest_p
  • Goście

Napisano 21 luty 2020 - 09:37

Witam. Czy z ulgi może skorzystać podatnik którego współmałżonek jest właścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego należącego do ich majątku wspólnego. pozdrawiam

#7 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
  • Goście

Napisano 03 marzec 2020 - 21:42

Czy przy przedsięwzięciach termomodernizacyjnych wykonanych w latach 2016-2017 można skorzystać także z tej ulgi?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych