Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w założeniu biura rachunkowego

pomoc biuro rachunkowe założenie

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 szyzag123

szyzag123

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 kwiecień 2019 - 10:49

Dzień dobry wszystkim :)

Piszę tutaj, ponieważ liczę na dobrą pomoc. Otóż : razem z moim znajomym z uczelni postanowiliśmy otworzyć usługi biura rachunkowego (zarówno online - poprzez przesyłanie przez klientów elektronicznie dokumentów, którymi byśmy się zajmowali, jak i stacjonarnie - czyli typowe wizyty klienta w biurze). Zaznaczam na wstępie, że nie mamy z kolegą żadnego doświadczenia w pracy w biurze rachunkowym (pomimo ukończonych studiów na kierunku finanse i rachunkowość) i chcemy na razie prowadzić działalność, jednocześnie pracując na etacie. Mam kilka pytań : 

1. Czy biuro rachunkowe powinno mieć politykę rachunkowości zawartą w swojej dokumentacji?

2. Na jakie ważne aspekty zwrócić uwagę przy zakładaniu takiej działalności?

3. Chcielibyśmy na początku korzystać z oprogramowania online, ponieważ znane nam systemy są zbyt drogie. A wiem, że online są, bo wczoraj przeglądałem. Jeśli chodzi o ofertę to w grę wchodzi zarówno pełna księgowość i KPiR, jak i uproszczone formy (wraz z ZUS i rozliczaniem pracowników). Jaki system by to wszystko zaoferował?

4. Jakie są średnie koszty założenia takiej działalności? Na samym początku nie chcielibyśmy wynajmować lokalu tylko jako siedzibę biura ustalić adres zamieszkania jednego z nas.

5. Jakie są średnie koszty usług biur rachunkowych zarówno online, jak i stacjonarnie?

Jeśli nasuną mi się dodatkowe pytania to będę je umieszczał w innych postach. :)

#2 Trunks

Trunks

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 kwiecień 2019 - 11:30

Ja się niestety w ogóle na tym nie znam. Nie będę tutaj w stanie pomóc.

Kobiety nie wierzą w prawidłowe działanie przyrządów mechanicznych. I mają rację.

#3 Jakub Mułkowski

Jakub Mułkowski

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 15 maj 2019 - 11:49

Jeżeli chodzi o systemu mogę Wam polecić "nasz" autorski system, który nie jest na bank drogi a ciągle rozwijany :) 

Wszelkie ofertowanie odbywa się indywidualnie, naturalnie w zależności od potrzeb klienta. Na pozostałe pytania również jesteśmy w stanie udzielić odpowiedzi natomiast potrzebuję do tego więcej informacji. 

Zapraszam do kontaktu: jakub.mulkowski@brokeria.pl lub i preferowane 575 007 324

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pomoc, biuro, rachunkowe, założenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych