Skocz do zawartości

Zdjęcie

PPK każdemu się opłaca - a komu najbardziej? (wywiad)

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671842 postów

Napisano 11 kwiecień 2019 - 06:57

Oszczędzanie na emeryturę w ramach PPK opłaca się każdemu. Kto skorzysta najbardziej? Czy w związku z nową ustawą wynagrodzenia pracownicze ulegną obniżeniu? Jakie obowiązki będą ciążyły na pracodawcach? Ile dokładnie można zaoszczędzić dzięki PPK? Na te i inne pytania odpowiada Robert Zapotoczny, Prezes PFR Portal PPK sp. z o.o.

Powrót do artykułu: PPK każdemu się opłaca - a komu najbardziej? (wywiad)

#2 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2019 - 06:57

Co to za propaganda?

#3 Guest_Sylwia23

Guest_Sylwia23
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2019 - 18:21

Oczywiście ze PPK się opłaca. Jak będziemy odkładać 4% do tego się dołoży pracodawca i raz na rok państwo.To przez 20 lat zbierze sie dosyć spora suma. A już dziś wiadomo ze na dodatkowe emerytury odkładać trzeba. Więc ten system do mnie akurat przemawia.

#4 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2019 - 14:39

Ja tam zaczekam z wydawaniem jakichkolwiek opinii do pierwszych dwóch czy trzech lat jak program sie rozwinie. Póki co mamy spisane założenia, które bądź co bądź sa bardzo klarowne i rozsądne, ale jak sie potocza ich losy... czas pokaże. Tak czy inaczej szkoda nie wchodzic juz na wstepie skoro są doplaty od pracodawcy i panstwa no i wpisowe 250 zł

#5 Guest_irek

Guest_irek
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 11:20

No chyba najbardziej się opłaca najwięcej zarabiającym? W każdym razie jestem zdania że na emeryturze każdy grosz się liczy więc cokolwiek bym dostał z ppk  to się przyda

#6 Guest_Karolina W.

Guest_Karolina W.
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 09:58

Sylwia, a co do momentu upływu tych pierwszych 3 lat? Zrezygnujesz z PPK na ten okres?

#7 Guest_karolka

Guest_karolka
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2019 - 08:03

"Z udziału w PPK pracownik może zrezygnować zarówno na etapie tworzenia programu w danym podmiocie zatrudniającym (jednak nie wcześniej niż od dnia wejścia w życie ustawy), jak i w każdym dowolnym momencie w przyszłości"      Trzeba tylko złożyć na ręce pracodawcy pisemną deklarację rezygnacji, gdzie oświadczymy o rezygnacji z prawa do wpłat pracodawcy oraz dopłat od Państwa. 

#8 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 09:58

@Karolina W. Raczej nie... nawet nie chciałoby mi sie ogarniać tych wszystkich formalnosci zwiazanych z deklaracja. Poki co przetrzymam kilka lat, poobserwuje - zwlaszcza ze mozna monitorowac konta, wiec wszystko under control [:)]

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych