Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca za granicą, tak czy nie?

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kowalczuk

Kowalczuk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 09 kwiecień 2019 - 16:15

Czy praca za granicą jest nadal opłacalna tak jak kiedyś? Gdzie można dobrze zarobić?

#2 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 301 postów

Napisano 09 kwiecień 2019 - 16:19

Wszystko zależy od tego w jakim zawodzie posiadasz umiejętności. Myślę, że są zawody gdzie nawet u nas w kraju można zarobić więcej, oczywiście pracując. Bo za darmo pieniędzy się nie dostaje. Np. wydaje mi się, że nadal popularnym kierunkiem pracy za granicą są Niemcy. Np. na https://www.aterima-med.pl/ jest oferta pracy jako Opiekunka osoby starszej. I z tego co widzę są dodatkowe premie. 

#3 Bartek299

Bartek299

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 18 kwiecień 2019 - 12:09

W Polsce jest sporo pracy, a ja nie rozumiem czemu ludzie wyjeżdżają... sam mam 3 zawody, a jednym z nich jest https://www.proeduka...chnik-masazysta  i sobie dorabiam robiąc ludziom masaże. Prawda jest taka, że jak się chce to można tylko trzeba dać od siebie trochę wysiłku i poświęcić się. Nie ma nic za darmo! 

#4 IzabellaBiel

IzabellaBiel

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaBiałogard

Napisano 24 kwiecień 2019 - 22:15

Zgadzam się z powyższym. Wszystko zależy od tego, czy masz jakiś fach. W niektórych zawodach lepiej zostać w kraju, bo fachowców brakuje więc i wynagrodzenia poszły w górę.

#5 Maia

Maia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 25 kwiecień 2019 - 23:21

Wszystko zależy od branży. Trudno powiedzieć jak sprawa wygląda ogólnie.

#6 Guest_Nataly

Guest_Nataly
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 09:50

Siostra pracuje w promedica24 w Niemczech, siedzi tam 2 lata, więc musi się jej praca opłacać. Ma tam wygodnie, bo za mieszkanie i jedzenie nie płaci wszystko co zarobi to jej zostaje. 

#7 Gustav2

Gustav2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 29 kwiecień 2019 - 17:26

Zależy gdzie się wybierasz i jaką pracę tam podejmiesz. Tak czy siak, np. w Niemczech bez problemu zarobisz więcej niż w Polsce i jeszcze ci socjal dadzą...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych