Skocz do zawartości

Zdjęcie

Emerytura dla kobiet z rocznika 1953 - ważny komunikat ZUS

wróć do serwisu Kadry 20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516214 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 10:13

Kobiety urodzone w 1953 roku, uprawnione do wcześniejszej emerytury mogą wnieść do skargę o wznowienie postępowania albo żądać wznowienia postępowania sądowego - informuje ZUS.

Powrót do artykułu: Emerytura dla kobiet z rocznika 1953 - ważny komunikat ZUS

#2 Guest_korka

Guest_korka
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2019 - 10:13

po co ciągac sie po sadach

#3 Guest_korka

Guest_korka
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2019 - 13:55

jeżeli a na pewno otrzymam decyzje odmowną z zus to zostanie walka z wiatrakami czyli sądami to po co w internecie pojawiło się: ważna informacja z zus o składaniu podań o przeliczenie przecież doskonale wiedzą ze muszą to zmienić a jak nie zmienią to co? będą tworzyć kupę papierów.do wysyłki. W sądzie takie sprawy trwają 3-4 lata i co mamy udowadniać?że w bezczelny sposób nie chca nam zwrócić kasy będa sie zasłaniać paragrafami . Teraz mamy po 66 lata i mamy tracic kasę na adwokatów bo sam człowiek ginie w tym gąszczu przepisów. no i trzeba mieć siłę i zdrowie . pozdrawiam emerytka z mazur zwiń

#4 Guest_I

Guest_I
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 17:29

I PO CO BYŁO ZASUWAĆ NA ZMIANY NA PKP I W DALSZYCH LATACH W HUCIE SENDZIMIRA ŻEBY TERAZ ŻYĆ NA OSZUKANEJ EMERYTURZE

#5 Guest_bonia

Guest_bonia
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 17:58

Do "korka" decyzja omowna skargi ze względu na przedawnienie nie eliminuje z obrotu prawnego wadliwej decyzji ale stanowi podstawę do wszczęcia postępowania odszkodowawczego taka jest procedura /nigdzie nie trzeba jechać tylko w ZUS-ie składasz odwołanie

#6 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 08:22

"Obecny wyrok TK zapadł ponad sześć lat po zmianie przepisów. Wiele kobiet, które wnioski o przeliczenie emerytury złożyły w 2013 r., nie może już domagać się wznowienia postępowania. Bowiem według art. 146 kodeksu postępowania administracyjnego nie jest to możliwe, jeśli od daty wydania decyzji minęło pięć lat. Z wyroku TK wynika jednak, że to ograniczenie nie powinno dotyczyć kobiet urodzonych w 1953 r." Miejmy nadzieję, że sprawiedliwość zwycięży.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 maj 2019 - 02:06

Zgadzam się z poprzednikiem też dostałam odpowiedź odmowną, gdyż minęło już 5 lat i ponowne przeliczenie mi się nie należy (art, 146 kodeksu postępowania administracyjnego). No niestety to nie my emeryci zawiniliśmy że ktoś źle interpretował przepisy i trzeba było oddawać sprawę do TK  i to że tak długo sprawa się toczyła. Jak zwykle nie mamy na to wpływu i ciągle mamy w przysłowiowe "plecy"

#8 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 07 maj 2019 - 13:47

A co jeżeli emerytka teraz dowiedziała się o wyroku TK, że mogła wnieść skargę do 23.04, a jest już po terminie

#9 Guest_CRY zus CRY

Guest_CRY zus CRY
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 15:41

Panie z "53" zacznijcie chodzić do swoich posłów .Jestem mężczyzną ,ale jestem za wami.Już RPO napisał co pani minister od pracy i tak dalej ma zamiar z tym wyrokiem zrobić i cisza ,wiem że na 100% poseł z Poznania / p. Ruciński / wystąpił również z pytaniami o sposób realizacji wyroku TK.W kraju gdzie rządy opierają się na P R A W I E I S P R A W I E D L I W O Ś C I już dawno zostałyby wprowadzone odpowiednie nowelizacje prawa / przecież na to razem potrzeba nie więcej niż 24 h - sprawdzone / ,a skomputeryzowany za ciężkie miliony organ emerytalny sam by przeliczył ,ile komu się należy wyrównania / razem z odsetkami / i przy najbliższej wypłacie razem z PRZEPROSINAMI należności byłyby przekazane. UWAGA nie idżcie Panie do marszałka Sejmu oraz do posłanki pis o nazwisku bodajże Bartoś bo to były osoby twierdzące ,że wszystko jest ok i nic się Wam nie należy , a prawo nie zostało naruszone.Jak macie czas to poczytajcie sobie wywody prawnicze konstytucjonalisty - ogrodnika.Wiem ,że podobno senat pracuje nad projektem nowej ustawy lub nowelizacji aktualnej ,ale brak konkretów.WALCZCIE PANIE...DUŻY ZUS MOŻE WIĘCEJ........Z A P Ł A C I Ć !!!!!!!!!!

#10 Guest_Blondynka

Guest_Blondynka
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 16:37

Co dalej można zrobić jeżeli ZUS odpowiada że minęło 5lat i odpowiedź jest negatywna takich osób jest bardzo dużo a w mediach cisza

#11 Guest_kk

Guest_kk
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2019 - 12:41

zus spławia ludzi.

#12 Guest_kk

Guest_kk
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2019 - 12:41

zus spławia ludzi.

#13 Guest_oburzony bezprawiem ZUS

Guest_oburzony bezprawiem ZUS
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2019 - 17:18

Jak tej sprawy nie załatwią zgodnie z wyrokiem TK będzie to świadczyć o bezprawiu i karaniu ludzi niższą emeryturą przez niekonstytucyjną ustawą . Mamy dość bezprawia i oszustw w przepisach prawa.

#14 Guest_M arta

Guest_M arta
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 23:04

proszę działać szybciej bo kończy się cierpliwość kobiet z rocznika 1953

#15 Guest_adela

Guest_adela
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2019 - 12:52

Czy po przeliczeniu emerytury nogę wystąpić o wyrównanie?

#16 Guest_AnAg

Guest_AnAg
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 17:37

Jeśli ten rząd nie załatwi tego bezprawia z poprzednich rządów to stracą naprawdę duży elektorat.A przecież to rząd prawa i sprawiedliwości, nie straćcie zaufania kobiet rocznika 53, a zabrane należności powinny być oddane...

#17 Guest_Grazka

Guest_Grazka
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2019 - 07:33

Witam Jak działać jak ZUS nadal daje odmowy. Zgłosiłam się po terminie bo było tak ciche medialnie ze mnie ominęło, Odmowę dostałam bo: - Po terminie - bo w 2913 już przełączałam (tez odmowa) i nie odwołałam się, a przecież napisali ze nakezy mi się niższa wiec pozostawiają mnie na tym samym. T co ja prosta kobieta miałam prosić o obniżenie ?? Co dalej z Nasza sprawą ?? Ciekawe czy do wyborów cos się zmieni... Robić odwołanie ?? Iść z ZUSem do sadu?? I tak to przegrane bo ZYS ma swoich prawników, którzy sypia paragrafami ze nic z tego dla nas jest nie zrozumiałe

#18 Guest_Grazka

Guest_Grazka
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2019 - 07:51

Beata Fronczak kto dostał ?? Tylko garstka, a większość ODMOWĘ Bo po terminie bo przedawnione bo w 2013 już dawałyśmy przeliczyć imię li 5 lat. A jak nas przeliczono ?? Blednie, wiec powinnismy jeszcze zadać zaległości za te ponad 5 lat ... Tak wiec powinni cały rocznik kobiet 1953 przeliczyć z automatu !!! Bez paragrafu punktów 8 spraw odwoławczych w Sądzie Bo to się Nam NALEZY

#19 Guest_Grażyna

Guest_Grażyna
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 22:01

Częstochowa też Walczy Ale każda z nas koleżanek z 1953 r dostaje inną decyzje odmowną z ZUS-u Kręcą jak mogą

#20 Guest_Jadwiga

Guest_Jadwiga
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2019 - 13:46

Jagoda...również napisałam  pismo miesiąc po terminie i prośbę o przywrócenie terminu ,bo wszędzie było'' cicho''i dostałam odmownie ...napisano mi ,że trzeba śledzić prawo ZUS,...a ZUS kręci jak tylko może, .....jeżeli idzie przedstawiciel ZUS do sądu to przecież to oczywiste ,że będzie się zastawiał paragrafami ,żeby zwykłemu człowiekowi dać ''figę z makiem''bo stracą miliony...i z odwołania'' nici''

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych