Skocz do zawartości

strajk nauczycieli a wynagrodzenie

wróć do serwisu Kadry 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_AGNIESZKA

Guest_AGNIESZKA
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2019 - 13:16

witam serdecznie

w poniedziałek strajk nauczycieli, za ten dzień nauczycieli, który weźmie udział w strajku (lista obecności osób w strajku). Jak wyliczyć wynagrodzenie za ten dzień, czy całe 8 godzin czy np za godziny które miał do przepracowania w tym dniu np 2 godziny?

#2 dolllka

dolllka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 11 kwiecień 2019 - 12:07

bez prawa do wynagrodzenia ,nauczyciel nie swiadczy pracy

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2019 - 12:12

Przecież pyta po to, żeby wiedzieć ile potrącić!

Do Agnieszki:
Odpowiedź jest w innym wątku poszukaj w wyszukiwarce

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2019 - 12:12

Przecież pyta po to, żeby wiedzieć ile potrącić!

Do Agnieszki:
Odpowiedź jest w innym wątku poszukaj w wyszukiwarce

#5 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2019 - 11:18

my robimy wg wykazu godzin dydaktycznych. Jeśli danego dnia miał 3 godziny to odliczam 3 itd.

#6 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2019 - 11:28

a i potrąceniu ulegają tylko zasadnicze i dod. z tyt. trudnych warunków pracy, ponieważ tylko te składniki są bezpośrednio związane z nie wykonywanymi z powodu strajku godzinami zajęć

#7 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2019 - 13:40

Różne opinie czytam na ten temat, w lexie jest żeby potrącać zasadnicze i dodatek za warunki pracy i za tyle godzin zgodnie z harmonogramem zajęć. Z kolei artykuł z rachunkowości budżetowej podaje przykład:
3483/75= 46,44 *3,6 = 167,18 i podaje żeby każdy składnik wynagrodzenia był takim obliczeniem pomniejszony. 

Z kolei komunikat kuratora w Opolu mówi o 40 godzinnym czasie pracy nauczyciela. znalazłam 4 sposoby liczenia i każdy inny. 

#8 Guest_Kadrowa SP

Guest_Kadrowa SP
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2019 - 14:24

Podpinam się pod Agnieszkę.

*Program kadrowy ( Vulcan )  podpowiada żeby obniżyć za dniówki 1/21 za każdy dzień strajkowania,

*gdzieś wyczytałam, żeby wyliczyć  wartość jednej godziny i odejmować za każdą nieprzepracowaną godzinę wg planu zajęć na dany dzień,

* Pomniejszać tylko zasadnicze, czy też wysługę, dodatek za wychowawstwo?

ratunku!

nikt nie wie jak...

RIO nam nie odpowiedziało.

a niektórzy mówią żeby podpisać porozumienie ze związkiem i nie potrącać w ogóle.....

#9 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 08:41

my mamy opracowanie wg którego obniżamy tylko z zasadniczej, tylko godziny nieprzepracowane wg pensum. (np. dyplomowany z pensum 18 ma za godzinę 46,44 więc za tydzień strajku odejmujemy 835,92) Też pracujemy na vulcanie i nam strajk obniża wg średniej godzin z pensum (czyli jeśli strajkuje 1 dzień to wylicza nam 3,6/75) ale obniżać chce wszystkie składniki.

#10 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 10:21

a co z potrąceniami np. pożyczek, pzu itp?

#11 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 11:29

a jak wyliczacie stawkę godzinową np za nauczyciela który pracuje na 0,5 etatu? i

#12 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 12:24

dam taki przykład mam nauczyciela, który jest zatrudniony na 9/18, powiat wyraził opinie żeby liczyć za zajęcia dydaktyczne jakie nauczyciel miał do wykonania danego dnia strajku zgodnie z harmonogramem pracy.   I ten nauczyciel brał udział w strajku tylko 8 kwietnia a zgodnie z planem lekcji miał tego dnia 9 godzin czyli: 3483/75 = 46,44 * 9 = 417,96 tyle mam mu nie zapłacić?   

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 12:37

A kuźwa kogo pytasz?

#14 Guest_Gosc

Guest_Gosc
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 12:58

a co z potrąceniami np. pożyczek, pzu itp?

Czy potrącić czy trzeba zachować kwotę wolna od potrąceń?

#15 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 08:06

dam taki przykład mam nauczyciela, który jest zatrudniony na 9/18, powiat wyraził opinie żeby liczyć za zajęcia dydaktyczne jakie nauczyciel miał do wykonania danego dnia strajku zgodnie z harmonogramem pracy.   I ten nauczyciel brał udział w strajku tylko 8 kwietnia a zgodnie z planem lekcji miał tego dnia 9 godzin czyli: 3483/75 = 46,44 * 9 = 417,96 tyle mam mu nie zapłacić?   

rozumiem, że to nauczyciel dyplomowany? Jeśli tak to wyliczenia ją prawidłowe.

#16 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 10:20

a BIP RIO w Kielcach jest pismo, które mówi jak liczyć. Ale ja nadal nie rozumiem,, czy brać z planu godziny nauczyciela, czyli, jeżeli danego dnia strajku miał np 6 godzin to nie płacić mu za 6 godzin, czy np potrącić mu 3,6 godzin czyli średnią (18/5).

#17 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 10:33

u nas kadrowiec zrobił tak, że uśrednił.... bo nauczyciele nie wiedzieli które godziny są ich pensum a które to nadgodziny. Więc jeśli ma 18 godz. i był codziennie na strajku to uśrednili, że każdego dnia był 3,6 godz...... a jeśli ktoś miał lekcje tylko przez 4 dni w tyg. to analogicznie średnia wyszła 4,5

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych