Skocz do zawartości

okna PCV - ktore lepsze ?

drutex oknoplast dobroplast

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_helmut..

Guest_helmut..
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2019 - 12:47

witam,

przymierzam sie do wymiany okien - 1 kuchenne + balkonowe + pokojowe w bloku , do wymiany tez parapety zewnetrze oraz wewnetrzne

pierwsze oferty jakie otrzymałem wygladaja tak :

Oknoplast Koncept  ok 6000 zł

Drutex Iglo 5 classic  ok 5500 zł

Dobroplast avantgarde 7000  ok 4800 zł

które z nich byłyby najlepszym wyborem ? co o tym myślicie ?

#2 katarzynka88

katarzynka88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 06 kwiecień 2019 - 15:07

Jeśli mam Ci doradzić to zdecydowanie Oknoplast. Ja mam okna z ich firmy akurat Proluxy bo zależało nam na cieńszych ramkach ale mój brat ma w swoim domu okna Koncept i jest bardzo zadowolony. Wizualnie super, pod względem technicznym też zarówno moje jak i jego okna zostały świetnie wykonane ;)  Tych dwóch firm nie znam, nie miałam do czynienia z nimi. W firmie, w której pracuję mamy również okna z Oknoplastu i są one już tam dość długo. Radziłam się szefa co do wyboru okien i też polecił mi tą firmę. Nie wiem jak w tych innych firmach ale w Oknoplaście dostaniesz 7 lat gwarancji na elementy stolarki, a z tego co wiem, konkurencja daje mniejszy okres gwarancji więc warto też na to zwrócić uwagę ;)

#3 mancity

mancity

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 17 kwiecień 2019 - 21:29

Ja postawiłbym na okna Drutex, szczególnie seria Iglo czytałem jak dobra jest energooszczędność tych okien. Jest to forma inwestycji, różnica w cenie z nawiązką powinna zwrócić się szybko. Oprócz tego fajne klasyczne wzornictwo pasujące do wielu aranżacji.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2019 - 10:25

Ja uważam, że nie ma lepszych okien niż internationalwindows.pl

#5 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 15 maj 2019 - 10:06

Myślę, że fajnie byłoby gdybyś mógł skorzystać z pomocy specjalistów, bo nikt tak na prawdę Ci lepiej nie doradzi i ja sam skorzystałem z pomocy firmy  Domega. Prowadzą oni sprzedaż oraz zajmują się montażem między innymi okien. Do tego w ofercie posiadają okna najlepszych producentów również Polskich. Efekt końcowy wyszedł tak jak tego oczekiwaliśmy i żadne komplikacje nadal się nie pojawiają, w Poznaniu rzeczywiście najlepsi specjaliści od stolarki okiennej oraz drzwi i bram. 

#6 Salvatore Conte

Salvatore Conte

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 23 maj 2019 - 11:41

Jeśli szukacie jakichś sprawdzonych producentów okien PCV, to zajrzyjcie sobie na http://www.atoslublin.pl/oferta/okna/ - oferta jest całkiem bogata, a same okna są bardzo dobre pod względem jakości. Sam jestem w takowych posiadaniu.  ^_^​ 

#7 Sławek0080

Sławek0080

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 31 maj 2019 - 15:35

Sądzę, że zamiast na markę, warto postawić na firmy, które posiadają odpowiednią wiedzę, chętnie doradzają w wyborze i działają wyłącznie na sprawdzonych produktach. Ja takie doświadczenia miałem z wrocławską firmą Empol, która produkuje okna w solidnych systemach Schuco: https://empol.pl/

#8 ZarembaRadek

ZarembaRadek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 20 czerwiec 2019 - 11:41

Jeśli mam Ci doradzić to zdecydowanie Oknoplast. Ja mam okna z ich firmy akurat Proluxy bo zależało nam na cieńszych ramkach ale mój brat ma w swoim domu okna Koncept i jest bardzo zadowolony. Wizualnie super, pod względem technicznym też zarówno moje jak i jego okna zostały świetnie wykonane ;)  Tych dwóch firm nie znam, nie miałam do czynienia z nimi. W firmie, w której pracuję mamy również okna z Oknoplastu i są one już tam dość długo. Radziłam się szefa co do wyboru okien i też polecił mi tą firmę. Nie wiem jak w tych innych firmach ale w Oknoplaście dostaniesz 7 lat gwarancji na elementy stolarki, a z tego co wiem, konkurencja daje mniejszy okres gwarancji więc warto też na to zwrócić uwagę ;)

Popieram. Oknoplast ma zajefajne okna. Maja też takie do domów pasywnych. Oglądałem je w salonie Sampre w Bydgoszczy. Rewelacyjnie wykonane. Na ich stronie mają wyszukiwarkę partnerów i niektórych mają oznaczonych jako PREMIUM (tak właśnie wybraliśmy Sampre). Warto to brać pod uwagę, bo jednak inna jakość obsługi i montażu.

#9 Guest_WaTo

Guest_WaTo
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2019 - 15:29

Z doświadczenia wiem, że najlepsze okna to okna które są dobrze zamontowane. Dobry montaż – 50% zadowolenia

#10 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 280 postów

Napisano 04 lipiec 2019 - 15:22

Co do okien PCV które był montowane u mnie w mieszkaniu to jestem z nich zadowolony, tutaj https://okna-internorm.pl/ zamawiałem wraz z certyfikowanym montażem i okna są energooszczędne tak jak obiecywali, widziałem to po rachunkach za zimę jak porównałem z zeszłym rokiem. Więc polecam ich, to solidna firma z dużym doświadczeniem.

#11 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 08 lipiec 2019 - 08:48

Moim zdaniem warto zajrzeć na stronę http://www.atoslublin.pl/. Jeśli jesteście z Lublina to naprawdę trudno o lepsze okna w okolicy. W przypadku tej firmy wybór jest szeroki, a jakość doskonała.

#12 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 12:02

Oknoplast ma niezłe jakościowo okna.

Always look on the bright side of life!

#13 pro3l8m

pro3l8m

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 13 lipiec 2019 - 08:36

Weź Oknoplast nie będziesz żałować. U nas w porównaniu wycen z innymi dwoma firmami też wyszło niby cenowo najdrożej ale różnice nie były duże kwestia kilku stówek. Postawiliśmy na jakość wykonania okien, technologie dzięki którym okna są na prawdę szczelne no i walory estetyczne. Koncept są ładne takie klasyczne, my postawiliśmy na okna Pixel. Jesteśmy zadowoleni, ponad 3 lata mamy już te okna i wszystko  okej ;)

#14 mateio29

mateio29

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 17:28

Polecam sprawdzić oferte okien tu https://vitopolska.com

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: drutex, oknoplast, dobroplast

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych