Skocz do zawartości

US twierdzi, że nie jestem na podatku liniowym

urząd skarbowy podatek liniowy

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2019 - 15:31

Witam,

1.11 stycznia 2018 roku zmieniłem w CEIDG typ podatku z zasad ogólnych na liniowy.

Następnego dnia osobiście podpisałem w urzędzie gminy wniosek CEIDG.

2.Wczoraj złożyłem przez internet PIT-36L

3.Dzisiaj zostałem poinformowany telefonicznie, że urząd skarbowy nie odnotował mojej zmiany z zasad ogólnych na podatek liniowy, ponieważ nie złożyłem wniosku do US i powienienem się rozliczyć na zasadach ogólnych (18%, 32%).

W zwiazku z powyższą sytuacją mam kilka pytań.

Wystarczy zmienić typ opodatkowania tylko w CEIDG, a urząd gminy wyśle odpowiednie informacje do urzędu skarbowego? (tak zrobiłem)

Czy powinienien również złożyć w zeszłym roku obowiązko oświadczenie do urzędu skarbowego? (tego nie zrobiłem)

Czy moge uzyskać w urzedzie gminy pełna kopię CEIDG z zeszlego roku?

Na stronie internetowej mogę wydrukować tylko skrócona wersję, a nie ma w niej wybranego typu opodatkowania.

Z góry dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

#2 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 31 maj 2019 - 08:24

"Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nakładając obowiązek zawiadomienia naczelnika urzędu skarbowego o zmianie formy opodatkowania w terminie do 20 dnia następującego po miesiącu, w którym osiągnięto pierwszy przychód w nowym roku, nie wskazują, że zawiadomienie to powinno być złożone bezpośrednio naczelnikowi urzędu skarbowego. Brak jest zatem podstaw do odmawiania skuteczności takiemu zawiadomieniu, tylko z tego powodu, że zostało ono złożone za pośrednictwem wniosku o wpis do CEIDG. Zatem zgłoszenie powyższych informacji należy uznać za dopełnienie stosownych obowiązków, o ile złożenie wniosku CEIDG-1 nastąpiło z zachowaniem wskazanych w przepisach podatkowych terminów."

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urząd skarbowy, podatek liniowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych