Skocz do zawartości

Przechowywanie ewidencji po ustaniu zatrudnienia

akta osobowe teczki jak prowadzić akta ewidencje ewidencja czasu pracy karty urlopowe

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2019 - 12:36

Witam,

W mojej firmie prowadzone są oddzielnie teczki z aktami, odzdzielnie trzymamy ewidencje czasu pracy z ewidencjami urlopów i ewidencjami zasiłków.  Kolejny segregator to ZUSy, tam są wszelkie ZUA, ZWUA, jeszcze kolejny to korespondencja z Sądami, komornikami, gdzie wpinane są także zajęcia komornicze pracowników.

Od jakiegoś czasu zajęcia komornicze danego pracownika wpinamy do akt, jednak tutaj nie jestem pewna czy aby właściwie.

Nie trudno sobie wyobrazić że z roku na rok teczki ewidencji,zus itp są coraz grubsze, a szukanie dokumentacji bierzącego pracownika utrudnia stos dokumentów nie pracujących już osób. Tak samo zajęcia komornicze, nie wyobrażam sobie jak by zaszła potrzeba coś znaleźć i potrzebuje przejżeć 4 różne miejsca, nie wspominając że co jakiś czas zakłada się nowy segregator na kolejny rok czy coś. Dobrze byłoby wpiąć wszystko w akta po zakończeniu stosunku pracy, żeby wszystko było w jednym miejscu przyporządkowane go jednego pracownika. Sęk w tym co można i czy wgl można ?

Czy w związku z tym  w aktach osobowych po zakończeniu stosunku pracy, w części C mogę dołożyć ewidencję czasu pracy, zasilków i urlopów wraz z kartami urlopowymi ? Czy mogę dać tam ZUS ZUA,ZWUA ? 

Przepisy mówią o trzymaniu ewidencji oddzielnie a co w takim razie robić gdy teczka idzie do archiwum ?

Proszę o odpowiedź doświadczoną osobę, a także wyrozumiałość, jesteśmy tu po to, żeby dzielić się wiedzą, nie zaczepkami.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2019 - 06:17

up

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2019 - 06:47

Czy w związku z tym  w aktach osobowych po zakończeniu stosunku pracy, w części C mogę dołożyć ewidencję czasu pracy, zasilków i urlopów wraz z kartami urlopowymi ? Czy mogę dać tam ZUS ZUA,ZWUA ? 

Przepisy mówią o trzymaniu ewidencji oddzielnie a co w takim razie robić gdy teczka idzie do archiwum ?

Nie można trzymać wszystkiego razem choćby ze względu na to, że wcześniej poszczególne kategorie dokumentów miały odrębne okresy przechowywania i za chwilę prawdopodobnie sytuacja z ewidencją czasu pracy wróci do stanu sprzed absurdalnych grudniowych przepisów.

Doczytaj przepisy, albo idź na szkolenie, bo na forum wszystkich potencjalnych sytuacji związanych z dokumentacją pracowniczą nikt ci nie wytłumaczy.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: akta osobowe, teczki, jak prowadzić akta, ewidencje, ewidencja czasu pracy, karty urlopowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy