Skocz do zawartości

Urlop do odebrania przy pracy na niepełny etat

niepełny etat urlop praca umowa kadry dniwolne

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monikaaa

Guest_Monikaaa
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2019 - 12:17

Pracuję na umowie o pracę na 4/5 etatu, czyli mam wolne czwartki. Mam do Państwa pytanie, czy jeśli pracownikowi pełnoetatowemu należą się do odbioru dni wolne od pracy za świąteczne soboty, to czy mi również należą się jakieś dodatkowe dni wolne? Druga ważniejsza sprawa: jeśli mam 4 wolne czwartki (zawsze są to czwartki) i w danym miesiącu wypadają 2 święta akurat w czwartek to czy należy mi się odbiór tych dni wolnych? Zastanawiam się nad tym, gdyż wtedy również inni pełnoetatowi pracownicy mają wolne, lecz ja jestem stratna finansowo i czasowo. W konsekwencji mam tylko 2 dni wolne, zamiast czterech, choć wypłatę mam pomniejszoną o 4. Jest to moja pierwsza praca na umowie pracę, więc nie orientuję się w temacie, będę wdzięczna za pomoc :) Monika

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2019 - 13:11

Namieszałaś niemiłosiernie, bo wychodzi na to, że jak święto wypada w czwartek, to ty wtedy pracujesz i masz jeszcze pomniejszane za to wynagrodzenie.

Niepełny etat daje dużą swobodę rozliczania czasu pracy, bo pracodawca może zaplanować ci pracę do limitu pełnego etatu bez płacenia nadgodzin, ale zapłacić musi co najmniej za liczbę godzin odpowiadającą proporcjonalnie normie miesięcznej 4/5.

Zgadzać się musi liczba dni "pracujących" w miesiącu, więc twoje wolne czwartki mogą być dniami dodatkowo wolnymi za święto lub samymi świętami, ale jeżeli tak jest to przy wynagrodzeniu godzinowym powinnaś zarabiać więcej, a nie mniej.

#3 Guest_Monikaaa

Guest_Monikaaa
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2019 - 14:35

Jeśli namieszałam to przepraszam, starałam się wyjaśnić dokładnie sytuację. Jestem na etacie, nie jestem rozliczana godzinowo. 

Niestety nie rozumiem. Jeśli ja mam wolne czwartki i akurat w czwartek wypada święto, to czy mogę odebrać ten swój należny dzień? Chodzi o to że wówczas nie korzystam z tego jakby wolnego czwartku tylko mam wolne ustawowo razem z innymi pracownikami.

Równie dobrze (taki przykład) może wyjść tak że w danym miesiącu będą 4 święta akurat w czwartki i inni pracujący na pełny etat mają wówczas również wolne te dni, czyli oni dostają tak czy siak wynagrodzenie za pełny etat a ja za 4/5? Jaśniej chyba nie potrafię tego wytłumaczyć.

Namieszałaś niemiłosiernie, bo wychodzi na to, że jak święto wypada w czwartek, to ty wtedy pracujesz i masz jeszcze pomniejszane za to wynagrodzenie.

Niepełny etat daje dużą swobodę rozliczania czasu pracy, bo pracodawca może zaplanować ci pracę do limitu pełnego etatu bez płacenia nadgodzin, ale zapłacić musi co najmniej za liczbę godzin odpowiadającą proporcjonalnie normie miesięcznej 4/5.

Zgadzać się musi liczba dni "pracujących" w miesiącu, więc twoje wolne czwartki mogą być dniami dodatkowo wolnymi za święto lub samymi świętami, ale jeżeli tak jest to przy wynagrodzeniu godzinowym powinnaś zarabiać więcej, a nie mniej.

#4 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 623 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 18:58

czyli mam wolne czwartki.

Masz też wolne  w soboty i niedziele 

Miałabyś dzień wolny za swieto w czwartek gdybyś musiała pracować w sobotę 

Dzień wolny jest dla pracujących 5 dni w tygodniu 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: niepełny, etat, urlop, praca, umowa, kadry, dniwolne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych