Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Notariusz pomoże sporządzić testament

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672464 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 22:40

Sporządzenie testamentu u notariusza jest najlepszym zabezpieczeniem przed działaniami osób trzecich, planujących obalić testament. Taki testament daje nam pewność, że jest on ważny, oraz zgodny z przepisami i wolą testatora.

Powrót do artykułu: Notariusz pomoże sporządzić testament

#2 Guest_Ehh

Guest_Ehh
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 22:40

Takie ceny to ceny ZA STRONĘ a nie za cały testament! Ktoś się bardzo nie przygotował do napisania artykułu i wprowadza w błąd!!!

#3 Bartek299

Bartek299

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 23 kwiecień 2019 - 14:32

Dlatego ja np. przeglądając ofertę http://www.notariusz-ligota.pl/ przed skorzystaniem z usług zadzwoniłem, dowiedziałem się wszelkich szczegółów przede wszystkim tych, związanych z kosztami żeby mieć wszystko czarno na bialym i pełną jasność. 

#4 Guest_falna

Guest_falna
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 17:41

A mi pomagała notariusz Cejrowska i muszę przyznać, że byłam pod wrażeniem tak szybkiego rozwiązania mojej sprawy.

#5 Guest_arleta

Guest_arleta
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 17:46

Ja w tym celu miałam okazję podjąć współpracę z notariusz Cejrowską z Tczewa. rzetelna, fachowa pomoc. 

#6 Guest_johny

Guest_johny
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 12:39

Notariusze zajmują się sprawami testamentowymi na co dzień, więc nie mają z tym większych problemów. Jeżeli mieszkacie w Szczecinie to polecam wam zgłosić się do pani notariusz Katarzyny Grzybowskiej. Zajmuje się ona wizytami w domach klientów. Wiele osób, które piszą testamenty jest w złym stanie zdrowotnym lub podeszłym wieku więc notariusz, który odwiedza klienta w domu jest bardzo ważny.

#7 Guest_alfa

Guest_alfa
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2019 - 18:05

Mam zapytanie? Czemu notariusz, którego spadkodawca wybrał, w celu sporządzenia testamentu, ( w pełni świadomości) zrobił zapis testamentu w/g woli spadkodawcy, zapisał co chce dac dzieciom, a notariusz zapisał to jako testament z poleceniem? Co to znaczy ?

#8 Guest_ella

Guest_ella
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2019 - 16:54

Dla mnie podobną pomoc świadczyła notariusz Cejrowska z Tczewa. Najpierw wszystko wytłumaczyła, następnie sporządziła dla mnie taki akt. 

#9 Guest_edo

Guest_edo
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2019 - 14:18

Nie sposób nie polecić notariusz Cejrowskiej z tczewskiej kancelarii. Bardzo rzetelna i profesjonalna. Duże zaangażowanie i sympatyczne podejście do klienta, miło było współpracować z kimś tak profesjonalnym.

#10 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 15 luty 2020 - 11:34

Bardzo dobry artykuł. Ja także uważam, że warto korzystać z usług notariusza. Ja miałam sporządzony akt poświadczenia dziedziczenia w kancelarii notarialnej www.notariusz-rutkowska.pl. Mam teraz pewność, że dokument jest wiarygodny i wykonany poprawnie.  

#11 Guest_aniela

Guest_aniela
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 14:54

Mi pomogła notariusz Cejrowska. Właściwa osoba na właściwym miejscu. Przede wszystkim dobry specjalista. 

#12 Guest_emiliana

Guest_emiliana
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 15:04

W Tczewie przy Słowackiego działa kancelaria Cejrowska. Miałam okazję korzystać z ich usług. Wszystko na plus.

#13 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 768 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 10:44

Zgodnie z rozporządzeniem ministra sprawiedliwości sa one następujące:
testament wyłącznie z powołaniem spadkobiercy – 50 zł;
testament zawierający zapis, polecenie lub pozbawienie uprawnionego prawa do zachowku – 150 zł;
testament zawierający zapis windykacyjny – 200 zł;
odwołanie testamentu –30 zł.

Dochodzi do tego również koszt notariusza.Moim zdaniem nie są to jakieś wysokie kwoty.....

Jeśli ktoś jest z Krakowa i szukałby kancelarii do sporządzenia testamentu, polecam kontakt z ta pania notariusz https://notariusz-kabat.pl/

#14 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 815 postów

Napisano 06 grudzień 2020 - 01:49

Tak, taki testament sporządzony jest w firmie aktu notarialnego. Tutaj https://kartuzy.info...arialny/1027727 sobie zerknijcie. Jest tam bowiem ciekawy artykuł na ten temat. Nie da się ukryć, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, bo taki testament trudno podważyć. Właśnie dlatego tak wiele osób się na niego decyduje. Warto pomyśleć o tym. 

#15 Guest_Emma

Guest_Emma
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2021 - 12:14

Dla naszej rodziny taki testament sporządziła notariusz na Słowackiego w Tczewie. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych