Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alimenty na ojca

alimenty ojciec

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 G.OŚC

G.OŚC

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 10:33

EDIT: Skorzystałam z pomocy prawnika, udzielił mi porady, która totalnie nie pokrywa się z tym co Państwo tutaj nawypisywali. Sąd w takim przypadku to ostateczność. Miłego dnia. 

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 10:51

Trzeba było zapytać osobę z MOPS-u na podstawie jakich przepisów ponowne sprawdzanie, a to, że chodziła po mieszkaniu to już twoja wina, czemu zezwalałaś.
Kwestie moralne zostawiam twojemu sumieniu.
Ojciec to ojciec, jak by miał majątek to byś tu nie pisała tylko biegała do niego z obiadkami, a że biedny i chory to sobie nowe auto a ojcu 50 zł.
Wstyd!

#3 G.OŚC

G.OŚC

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 11:48

Trzeba było zapytać osobę z MOPS-u na podstawie jakich przepisów ponowne sprawdzanie, a to, że chodziła po mieszkaniu to już twoja wina, czemu zezwalałaś.
Kwestie moralne zostawiam twojemu sumieniu.
Ojciec to ojciec, jak by miał majątek to byś tu nie pisała tylko biegała do niego z obiadkami, a że biedny i chory to sobie nowe auto a ojcu 50 zł.
Wstyd!

Czy napisałam, ze pozwoliłam na to tej Pani? O moje sumienie proszę się nie martwic. Ojciec miał sumienie zostawić moja mamą z dwójka małych dzieci i 20 złotymi na cały miesiąc przez lata!. Dzieci musiały się go wstydzić! Nie miały co jeść! MOPS miał wtedy wszystko w d*pie! Proszę zaglądnąć na swoje podwórko! Biedny? chory? Proszę nie kpić. Chory jest na pokaz czego świadkami są ludzie obcy! Biedny jest na własne życzenie!  Co wniósł Pani/Pan komentarz? 

#4 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5283 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 12:06

:o

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 12:43

Czy napisałam, ze pozwoliłam na to tej Pani? O moje sumienie proszę się nie martwic. Ojciec miał sumienie zostawić moja mamą z dwójka małych dzieci i 20 złotymi na cały miesiąc przez lata!. Dzieci musiały się go wstydzić! Nie miały co jeść! MOPS miał wtedy wszystko w d*pie! Proszę zaglądnąć na swoje podwórko! Biedny? chory? Proszę nie kpić. Chory jest na pokaz czego świadkami są ludzie obcy! Biedny jest na własne życzenie! Co wniósł Pani/Pan komentarz?

Moje podwórko ogarniam sam.
Jak się ktoś wywnętrza na publicznym forum to musi się liczyć z różnymi komentarzami.
A tak nawiasem.... człowiek po udarze z pewnością nie jest zdrowy.
Przeczysz sama sobie, dalej twierdzę, że ojciec pozostaje OJCEM, a że majątku ci nie dał stąd ta frustracja.
Mam nadzieję, że MOPS doprowadzi do sprawy sądowej o ustalenie alimentów.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 12:49

"Mam nadzieję, że MOPS doprowadzi do sprawy sądowej o ustalenie alimentów."

A kiedy już staniesz przed sądem alimentacyjnym, zawsze możesz powołać się na to, w jaki sposób ojciec kiedyś traktował rodzinę, że się nie interesował dziećmi, nie łożył na ich utrzymanie. Oczywiście to o czym powiesz, musi być poparte dokumentami, a nie wylaniem wiader żalu na ojca.I pamiętaj także autorko wątku, że ojciec w sądzie też będzie miał prawo do tłumaczenia się i może to zrobić w taki sposób, że zdziwisz się, jak bardzo sąd wzruszy się jego losem, a nie losem Twoim i Twojej rodziny. Tak też bywa.

#7 G.OŚC

G.OŚC

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 13:09

Moje podwórko ogarniam sam.
Jak się ktoś wywnętrza na publicznym forum to musi się liczyć z różnymi komentarzami.
A tak nawiasem.... człowiek po udarze z pewnością nie jest zdrowy.
Przeczysz sama sobie, dalej twierdzę, że ojciec pozostaje OJCEM, a że majątku ci nie dał stąd ta frustracja.
Mam nadzieję, że MOPS doprowadzi do sprawy sądowej o ustalenie alimentów.

Naprawę Pana/Pani komentarze są nie na miejscu, totalnie nie zna Pan/Pani sytuacji a ocenia jakby był co najmniej raz dziennie u mnie ;-)

Rozumiem, że ojciec zaniedbujący swoje dzieci, nie dający na nie grosza w dzieciństwie (gdzie na codziennie picie na ławkach pod domem juz się znalazły), używający przemocy fizycznej i psychicznej nadal jest OJCEM? proszę się nie ośmieszać, 

I licze się z komentarzami bo po to tutaj umieściłam wpis ale jeśli ktoś się wypowiada w taki sposób a nie ma obrazu całej sytuacji to chyba coś nie tak!

Majątku to on nigdy nie miał i mieć nie będzie haha, nigdy nic od niego nie dostałam i nawet nie chce choćby nagle stał się milionerem. Ojciec pewnie nie wie ile mam lat a Ty człowieku piszesz mi o wstydzie! 

#8 G.OŚC

G.OŚC

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 13:10

Mam nadzieję, ze ktoś kompetentny wypowie się w temacie bez oceniania. 

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 13:17

Mam prawo oceniać bo ogłaszasz to wszem i wobec.
Zamiast tracić czas na pysków8zajrzyj do przepisów.
TAK - ojciec ZAWSZE pozostanie ojcem.
Ośmieszasz się ty pisząc tutaj takie intymne, osobiste szczegóły (zapewne ubarwiając odpowiednio).
A prawda leży gdzieś po środku jak zwykle

#10 G.OŚC

G.OŚC

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 13:29

Intymne to są sprawy łóżkowe. Jakbym rozumiała przepisy to bym nie zawracała głowy tak mądrym głowom jak Pana/Pani. Dziękuję za "rady'. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. 

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 13:41

Pojęcia o intymności TEŻ nie masz.
Wygoogluj sobie co to znaczy.
A odpowiedzi autora "Gość" jest co najmniej 2 osoby.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 13:43

Mam nadzieję, ze ktoś kompetentny wypowie się w temacie bez oceniania. 

Kompetentna wypowiedź, to ta o możliwości wystąpienia MOPS-u o alimenty od Ciebie. Nie wierzysz? Twoja sprawa. Idź do prawnika i zapytaj, a przekonasz się, że odpowie Ci tak samo.A poza tym, widziałaś w tamtej odpowiedzi (post nr 6), żebym Cię oceniała?Próbowałam Ci tylko wskazać, co ewentualnie będzie Cię czekało w sądzie.Pozostałe wypowiedzi nie są moje. Nie oceniam, bo Twoja osoba i sprawa są mi całkowicie obojętne.

#13 Guest_Tadek

Guest_Tadek
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 13:44

INTYMNY - znaczenie słowa: bardzo osobisty, a nie łóżkowy.

#14 Guest_Rys

Guest_Rys
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 13:48

Dobrze by było i pewnie tak się skończy, że MOPS wystąpi w imieniu podopiecznego (ojca) do sądu o zasądzenie alimentów.
Jakaś kpina to 50 zł, kiedy kupuje się nową furę!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: alimenty, ojciec

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy