Skocz do zawartości

Kontakt z dzieckiem poza wyznaczonymi dniami

kontakt z dzieckiem

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 20:11

Witam, mam orzeczone kontakty z 14-letnim synem w każdą środę i co drugi weekend. Niedawno była sprawa.

Syn jednak nie chce mieszkać z matką, tylko ze mną.

Matka grozi, że będzie wzywać policję, jeśli syn będzie u mnie poza wyznaczonymi terminami. De facto od ok. tygodnia syn u mnie mieszka.

Mam w związku z tym pytanie, czy ustalenie kontaktów dla rodzica oznacza, że dziecko nie może u niego przebywać w inne dni?

Czy tez jest raczej zabezpieczeniem, bez wykluczenia możliwości szerszych kontaktów, o ile syn tego chce?

Andrzej

#2 Sanda

Sanda

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 20 marzec 2019 - 09:53

Rodzice powinni respektować obowiązki wynikające z postanowienia sądu wydanego w sprawie uregulowania kontaktów z dzieckiem. Nieprzestrzeganie obowiązków (np. nieodwożenie dziecka do miejsca jego zamieszkania po ustalonych wizytach) może doprowadzić np. do wydania przez sąd nakazu zapłaty za każde naruszenie. 

Jeżeli syn faktycznie zamieszkuje z Panem i wyraża chęć dalszego zamieszkiwania- należałoby złożyć do sądu rodzinnego wniosek o ustalenie, że miejscem pobytu dziecka jest każdorazowe miejsce zamieszkania jego ojca. We wniosku należy sformułować również wniosek o zabezpieczenie- pozwoli to na uregulowanie przez sąd kwestii zamieszkania dziecka na czas trwania postępowania sądowego. 

adwokat Sanda Guzierowicz

www.sg-adwokat.pl

#3 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 20 marzec 2019 - 23:18

Rodzice powinni respektować obowiązki wynikające z postanowienia sądu wydanego w sprawie uregulowania kontaktów z dzieckiem. Nieprzestrzeganie obowiązków (np. nieodwożenie dziecka do miejsca jego zamieszkania po ustalonych wizytach) może doprowadzić np. do wydania przez sąd nakazu zapłaty za każde naruszenie. 

Jeżeli syn faktycznie zamieszkuje z Panem i wyraża chęć dalszego zamieszkiwania- należałoby złożyć do sądu rodzinnego wniosek o ustalenie, że miejscem pobytu dziecka jest każdorazowe miejsce zamieszkania jego ojca. We wniosku należy sformułować również wniosek o zabezpieczenie- pozwoli to na uregulowanie przez sąd kwestii zamieszkania dziecka na czas trwania postępowania sądowego. 

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2019 - 23:26

Wniosek taki z zabezpieczeniem został złożony, jak również wniosek o ponowne wysłuchanie małoletniego, który ze względu na przemoc ze strony matki uciekł od niej.

Niestety było zastępstwo, sędzina stwierdziła że nie zaszły nowe okoliczności o postanowiła że syn ma nadal mieszkać u mamy.

Mieszka jednak ze mną, czekamy na ewentualną policję - podobno nic nie zrobią - no i za czas jakiś na wniosek o ukaranie za niestosowanie się do postanowień sądu.

Ja napiszę jeszcze skargę na sędzinę za naruszenie Artykułu 12 Konwencji o Prawach Dziecka, który mówi m.in., że "dziecko będzie miało w szczególności zapewnioną możliwość wypowiadania się w każdym postępowaniu sądowym i administracyjnym, dotyczącym dziecka, bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawiciela bądź odpowiedniego organu, zgodnie z zasadami proceduralnymi prawa wewnętrznego." 

Mimo zmiany istotnych okoliczności sędzia nie rozpatrzyła w ogóle wniosku o wysłuchanie syna.
Czy ktoś... coś... ?

#5 Guest_klarra

Guest_klarra
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2019 - 10:57

Moja sprawa nie należała do najłatwiejszych, ale na szczęście wszystko rozegrało się po mojej myśli, dzięki pomocy adwokata Cejrowskiego. Duży profesjonalizm. Empatia, doświadczenie, wszystko na plus.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych