Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wniosek o świadczenie 500 plus – kto powinien złożyć?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672422 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 12:50

Który z rodziców powinien złożyć wniosek o świadczenie 500 plus? Komu przysługuje świadczenie w sytuacji, gdy rodzice nie mieszkają razem?

Powrót do artykułu: Wniosek o świadczenie 500 plus – kto powinien złożyć?

#2 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 12:50

Obecnie samotnie wychowuję córeczkę, nie pobieram na nią 500 + Czy jak wezmę ślub, to powinnam zgłosić to w urzędzie? Przyszły mąż zostanie wliczony do dochodu? Nie jest on ojcem dziecka.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2019 - 12:03

Witam jestem w trakcie rozwodu mam 2 postanowienia sądowe o opiece na przemiennej i żona złożyła wniosek na 500+pobiera oczywiście ale nie przectawila postanowień sądowych co pieniążki powinny być dzielone gdzie to zgłosić i jak się ubiegać o zwrot pieniędzy od żony

#4 Guest_500plus

Guest_500plus
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2020 - 10:50

Witam jestem w trakcie rozwodu mam 2 postanowienia sądowe o opiece na przemiennej i żona złożyła wniosek na 500+pobiera oczywiście ale nie przectawila postanowień sądowych co pieniążki powinny być dzielone gdzie to zgłosić i jak się ubiegać o zwrot pieniędzy od żony

Pieniędzy od żony nie odzyskasz. ponieważ obydwoje powinniscie zlozyć wnioski na te same dzieci z okazaniem wyroku! oczywiście liczy sie miesiąc złożenia wniosku! i nic wstecz nie uzyskasz. ale była żona bedzie musiala zwrocić połowę świadczenia za każdy miesiąc, w którym obowiązywała juz opieka naprzemienna.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2021 - 21:55

Moja siostra jest osoba niepelnosprawna i jest na recie inwalidzkiej. Czy ona moze skladac podanie na 500 plus? Gdzie moge znalezc informacje na temat kto sie kwalifikuje na 500 plus? Dzieki

#6 Guest_Wieslawa

Guest_Wieslawa
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2021 - 21:55

Moja siostra jest osoba niepelnosprawna i jest na recie inwalidzkiej. Czy ona moze skladac podanie na 500 plus? Gdzie moge znalezc informacje na temat kto sie kwalifikuje na 500 plus? Dzieki

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2021 - 11:51

Świadczenie 500+ jest dla dzieci, a nie dla osób dorosłych. Twoja siostra co najwyżej może starać się o dodatek pielęgnacyjny ( w ZUS) lub zasiłek pielęgnacyjny ( w ośrodku pomocy społecznej), jeśli takowych do tej pory nie dostaje. W obu przypadkach komisja lekarska musi orzec o jej stanie zdrowia, czy taki dodatkowy zasiłek jej przysługuje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych