Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Strach w pracy!!!


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemek Kabalski

Przemek Kabalski

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 14:55

Cześć,
Nazywam się Przemek Kabalski. Jestem pracownikiem Uniwersytetu Łódzkiego, prowadzę także szkolenia dla księgowych (głównie z MSSF). W pracy naukowej interesują mnie psychologiczne aspekty pracy księgowych (specjalistów rachunkowości). Ostatnio zainteresowałem się strachem jako jedną z najsilniejszych i najgorszych emocji doświadczanych w miejscu pracy. Badania strachu doświadczanego w miejscu pracy były prowadzone w różnych grupach zawodowych, np. wśród policjantów, nauczycieli. Chcę zbadać (nikt tego wcześniej nie robił), czy księgowi odczuwają strach w związku z pracą i co jest źródłem tego strachu. Byłbym bardzo wdzięczny, jeżeli ktoś z Was wziąłby udział w takim badaniu, choć zdaję sobię sprawę, że nie będzie łatwo kogokolwiek do tego zachęcić, bo na ogół każdy ma dużo spraw zawodowych i obowiązków rodzinnych i mało wolnego czasu. Poza tym, pytam o kwestie w pewnym sensie intymną. Gdyby jednak, ktoś zechciał podzielić się swoimi doświadczeniami, to dalej wyjaśniam o co chodzi. A jak nie, to dalej nie czytajcie.
Prosiłbym Cię o opowiedzenie (opisanie) swoich przeżyć i doświadczeń z pracy (w obecnym miejscu lub w poprzednich miejscach pracy). Chodzi o szczerą, swobodną wypowiedź (tekst najlepiej w Wordzie) koncentrującą się na podanych niżej (na końcu wiadomości) kwestiach. Nie określam i nie ograniczam objętości wypowiedzi. Każda będzie cenna, byle prawdziwa. Proszę o przesłanie pliku z tekstem na adres mailowy pkabal@interia.pl. Gwarantuję anonimowość (dla jej zachowania nie musisz podpisywać się pod tekstem, ani ujawniać żadnych identyfikujących Cię danych, a plik możesz wysłać ze „sztucznego” konta). Będę wdzięczny za udział w badaniu. Nie wiem, co mógłbym obiecać w zamian, właśnie poza wdzięcznością. Może rabat na szkolenia z zakresu MSSF, które prowadzę. Albo pdf mojego poradnika pt. "Rachunkowość zarządcza jako źródło informacji dla potrzeb sprawozdań finansowych sporządzanych według MSSF".
Poniżej lista tego, co chciałbym żebyś uwzględnił w swojej opowieści:
Czego się boisz/bałeś w pracy/w związku z pracą?
Opisz sytuację, w której się bałeś/boisz (co spowodowało /powoduje strach)? Może to być zarówno krótkotrwała sytuacja wywołująca nagłą i mijająca emocję strachu, jak i długotrwałe uczucie strachu.
Jakie odczucia towarzyszyły/towarzyszą strachowi? (jak długo trwały/trwają?)
Jakie myśli towarzyszyły/towarzyszą strachowi? (jak długo trwały/trwają?)
Jakie fizyczne objawy towarzyszyły/towarzyszą się ze strachem? Jak długo trwały?
Jak się zachowałeś w tej sytuacji (w reakcji na strach)?
Do czego mógłbyś porównać ten strach? Jakie skojarzenie Ci się za nim nasuwa? Jaka metafora?
Na końcu podaj proszę:
wiek, płeć, staż pracy w latach, stanowisko, rodzaj pracodawcy (np. biuro rachunkowe, firma produkcyjna, urząd miasta itp.), wielkości jednostki (orientacyjna liczba zatrudnionych), czy pracodawca to podmiot polski czy zagraniczny.#2 carewoos

carewoos

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 13 kwiecień 2019 - 19:30

To raczej nie jest dobre miejsce na prowadzenie takowych badań.#3 ciekawsky

ciekawsky

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 27 kwiecień 2019 - 16:49

Tez sie z tym zgadzam.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych