Skocz do zawartości

dziwne zwolnienie

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 11:19

Witam serdecznie wszystkich czytających.

Mam taki oto problem:

Pracownik ( praca w dwóch różnych zakładach pracy) w jednej placówce miał l-4 od września, u nas od stycznia, dostał zasiłek rehabilitacyjnym jednak u nas nie wykorzystał ustawowego limitu zwolnienia 182, od nas nie szedł na zasiłek.

miał l-4 do niedzieli w piątek przyniósł kartkę że przyznano mu owy zasiłek, tłumaczę mu że u nas mu się nie należy. Nie brał zwolnienia równocześnie na dwie placówki, tam był chory a u nas zdrowy i pracował.

W poniedziałek po tym l-4 przyniósł podanie o zwolnienie  natychmiastowe.

Stąd moje pytanie: z jaką datą mam go zwolnić? niedziela?? - miał jeszcze l-4

czy poniedziałek??? kiedy już jakby nie pracował, bo nie miał zdolności do pracy....

Proszę o informację.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 11:46

Rozwiązać umowę może z wami za porozumieniem stron w każdym momencie, więc możesz z nim rozwiązać umowę w poniedziałek - nie mając zdolności nadal był waszym pracownikiem, możesz mu na ten ostatni dzień nieobecność usprawiedliwioną zrobić.

Ale będzie miał poważny problem, jak się ZUS zorientuje, że u was pracował będąc na L4 w innym podmiocie - odbierze mu zasiłek wypłacony za okres równoległej pracy i zasiłku. Na waszym miejscu napisałabym pismo do ZUS z prośbą o ustalenie okresu zasiłkowego, bo wg mnie powinien on być liczony od początku L4 u pierwszego pracodawcy.

#3 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 11:54

Rozwiązać umowę może z wami za porozumieniem stron w każdym momencie, więc możesz z nim rozwiązać umowę w poniedziałek - nie mając zdolności nadal był waszym pracownikiem, możesz mu na ten ostatni dzień nieobecność usprawiedliwioną zrobić.

Ale będzie miał poważny problem, jak się ZUS zorientuje, że u was pracował będąc na L4 w innym podmiocie - odbierze mu zasiłek wypłacony za okres równoległej pracy i zasiłku. Na waszym miejscu napisałabym pismo do ZUS z prośbą o ustalenie okresu zasiłkowego, bo wg mnie powinien on być liczony od początku L4 u pierwszego pracodawcy.

Dziękuję za podpowiedź, dodam jeszcze: chciał wziąć urlop bezpłatny na co szef się nie zgodził, więc napisał pismo że rozwiązuje umowę z dniem 11 marca, i rozsądne jest dać mu na ten dzień nieobecność usprawiedliwioną, ale... ??? nie płatną??? rozumiem.

Co do ZUS to pewnie się tak skończy że cofną mu wynagrodzenie za czas choroby. Pracownik mówi: że nic o tym nie wiedzial że musi brać na dwa zakłady zwolnienia, a my z kolei nie wiedzieliśmy  że gdzieś jeszcze pracuje.

#4 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 07:14

czyli wracając do tematu, zwalnia sie w poniedziałek, i ten dzień jest nie płatny usprawiedliwiony???

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 09:41

Tak.

#6 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 13:06

Tak.

Tak.

dziękuję serdecznie