Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy mam szanse pracować w zawodzie księgowego?

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 NataliaWWW

NataliaWWW

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 08:22

Dzień dobry,

Chciałabym zapytać osoby, które pracują w zawodzie księgowego, są w tym środowisku, mają doświadczenie i mogłyby coś realnie podpowiedzieć. Jestem radcą prawnym i myślę o tym, żeby się przekwalifikować.Znam też bardzo dobrze język angielski. Zastanawiam się jakie mam realne szanse na prace w zawodzie księgowego. Oczywiście poszłabym np na magisterskie uzupełniające studia z finansów i rachunkowości, skończyłabym odpowiednie kursy (chociaż nie wiem czy one mają znaczenie przy szukaniu pracy, bo w ogłoszeniach raczej spotykam wymóg studiów magisterskich i np rocznego doświadczenia). Tylko zastanawiam się jak to jest realnie z pracą w księgowości.Czy jest możliwe, żeby osoba bez doświadczenia znalazła prace czy raczej jest to bardzo trudne?Ogłoszeń o prace w zawodzie księgowego widzę bardzo dużo, w wielu jest wymóg języków np angielskiego i najlepiej jeszcze drugiego, a w kwestii doświadczenia czasem nic nie pisze, czasem rok lub 2 lata (oczywiście przeglądam raczej ogłoszenia na młodszych księgowych). Wydaje się, że znajomość prawa może tylko pomóc w wykonywaniu zawodu księgowego plus do tego język angielski. Czy ktoś mógłby doradzić jakie miałabym szanse na prace w zawodzie i co byłoby najlepsze (najlepiej widziane przez potencjalnych pracodawców) w moim przypadku, żeby być jak najlepiej przygotowaną do zawodu czy np studia uzupełniające z finansów i rachunkowości czy jakieś kursy, może jakieś egzaminy?

#2 Guest_Ann55

Guest_Ann55
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2019 - 09:24

Poza wiedzą potrzebne jest także doświadczenie. Można je zdobyć w biurze rachunkowym, gdzie na początek dostaniesz 2000 zł, no z angielskim może 2500 zł i się dużo nauczysz lub w firmie, gdzie może ze względu na język dostaniesz więcej, ale będziesz tylko klepać faktury. Czy jesteś gotowa na to, że przez pierwsze 2 lata tak będzie to wyglądać?

Dla osób, które mają już studia polecałabym bardziej kurs. Na studiach jest dużo wiedzy ogólnej z ekonomii, które rozwijają ogólne spojrzenie, ale w pracy bezpośrednio się nie przydają. Ze wszystkich najpotrzebniejszych przedmiotów (rachunkowość finansowa, sprawozdawczość, rachunkowość podatkowa, analiza bilansu, podatki, strategie podatkowe) 5/6 było na licencjacie, więc magisterka niewiele da, bo podstaw nikt nie będzie tam omawiał. Ewentualnie kurs plus magisterka dla ambitnych.

Pracując z prawnikami widzę, że wy całkowicie inaczej podchodzicie do uczenia się. Uczycie się na pamięć, księgowi muszą mieć bardziej analityczny umysł, dla osób, które miały problemy z matematyką może być to problematyczne.

A nie myślałaś o zostaniu doradcą podatkowym? To zawód tak jakby pomiędzy prawnikiem a księgową. Mogłabyś wtedy zacząć się powoli wdrażać w księgowość, a nie musiałabyś rezygnować z wysokiej pensji.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych