Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pracownicze Plany Kapitałowe w pigułce - co musi wiedzieć pracodawca

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198043 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 19:26

1 stycznia 2019 r. weszła w życie Ustawa o pracowniczych planach kapitałowych („PPK”), które mają tworzyć system dodatkowego oszczędzania na emeryturę. Stworzenie takiego systemu jest obligatoryjne dla każdego przedsiębiorcy, który zatrudnia co najmniej jedną osobę. Jakie są zasady gromadzenia środków, zarządzania nimi i ich wypłat – przybliża adwokat Renata Bugiel, partner kancelarii GKR Legal.

Powrót do artykułu: Pracownicze Plany Kapitałowe w pigułce - co musi wiedzieć pracodawca

#2 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 13 marzec 2019 - 19:26

ALe po co od razu rezygnowac. Po to ktos to wymyslil zeby zrealizowac. Jest cel - bedzie wdrozenie. Przeciez koncepcja nie jest zla... zoabczmy przyklad innych krajow.Dla mnie to nie ma zbytnio znaczenia kto ile dostanie na PPK...Kazdy niech sie martwi o siebie. Wazne zebym wreszcie ja cos dostal, bo poki co to tyle co sam sobie odloze tyl moje... Moze wreszcie skapnie chociaz cokolwiek na emeryture

#3 Guest_wojtka

Guest_wojtka
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 13:30

Ja nie mam zamiaru wypisywać się z ppk, bo w końcu będzie szansa jakakolwiek żeby mieć w tym kraju emeryturę. A jak coś mi się nie spodoba bo się wypiszę i zabiorę to co moje. Z moich obliczeń jak wynika to przez tyle lat co mi zostało to spokojnie będę mogła sobie pozwolić na dobre życie po osiągnięciu wieku emerytalnego

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 13:37

Hahaha, i dlatego obywatele innych krajów, gdzie funkcjonują podobne programy pracują tak długo, jak tylko mogą, a emeryci są grupą, która najbardziej zagrożona jest ubóstwem.

Głupoty o "godnym życiu na emeryturze" może wygadywać tylko ten, kto nie wie jak działa rynek finansowy, i że jeden kryzys, taki jak ostatni (a te powtarzają się od kilkudziesięciu lat regularnie i coraz dłużej trwa wychodzenie z nich) i połowy twoich oszczędności nie będzie, a drugą połowę zgarnie państwo, żeby go było stać na utrzymanie rozbuchanego socjalu. I tyle w temacie "raju na emeryturze z PPK".

#5 Guest_urszula

Guest_urszula
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 10:28

Najlepiej jest się wypowiadać negatywnie, tylko właśnie jeśli my nie zadbamy o swoje emerytury teraz to kto nam je zapewni? Każdy ma swoje zdanie, ale ja nie będę się wypisywała z tego programu który jest wielką szansą na moje życie po zakończeniu kakrery zawodowej

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2019 - 22:55

Wszyscy, którym się wydaje, że środki są własnością tego, kto oszczędza, niech spojrzą na art. 105 ustawy, bo okazuje się, że i owszem środki są tego, który oszczędza, ale jeżeli zechce je wypłacić, to są one w całości opodatkowane, chociaż wcześniej już zapłacono od tego w wynagrodzeniu podatek, część pieniędzy od pracodawcy jest własnością ZUS, bo pieniądze te nie zostały oskładkowane, a to co dodało państwo z naszych podatków jest faktycznie funduszu pracy - nie zdziwcie się, jak pewnego pięknego dnia, ktoś stwierdzi, że państwo ma jednak za mało i zgodnie z art. 105 pieniądze podzieli, bo trzeba będzie ratować budżet, taj jak to miało miejsce z OFE - tu nic nie trzeba będzie kombinować z TK, bo ustawa już wskazuje do kogo powinny trafić pieniądze z PPK.

Pięknie opakowane w ustawie matactwo obecnego rządu.

#7 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 736 postów

Napisano 28 sierpień 2019 - 07:14

Mam bardzo podobną opinię. A co do tych planów, to z doświadczenia wiem, że jeżeli rząd czy władza się czymś zajmuje, to zwykle jest to drogie i mało efektywne. Patrz służba zdrowia, patrz administracja publizna czy patrz budowa dróg. To wszystko idzie jak po bruku. Umiesz liczyć, licz na siebie i odkładaj kasę we własnym zakresie na swoją emeryturę.

Aktualnie bardzo dobrą ofertę ma nest bank https://konto-w-bank...szczednosciowe/

#8 Guest_Czesław

Guest_Czesław
  • Goście

Napisano 03 październik 2019 - 21:28

Miejmy nadzieje, że wybory zakończą ten szalony skok na kasę pracowników i przedsiębiorców.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 październik 2019 - 07:05

Miejmy nadzieje, że wybory zakończą ten szalony skok na kasę pracowników i przedsiębiorców.

Konkretną kasę od rządzących dostają głównie ci, którzy do tej pory byli bierni w wyborach - młodzi i z obszarów biednych, dla których 500+, to znaczący zastrzyk w budżecie - ich mobilizacja w wyborach sprawi, że to szaleństwo będzie trwało nadal.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych