Skocz do zawartości

czy muszę iść na urlop rodzicielski

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_klaudia

Guest_klaudia
  • Goście

Napisano 13 marzec 2019 - 09:23

Witam, urodziłam dziecko i wiem, że obowiązkowo muszę skorzystać z urlopu macierzyńskiego, a co z urlopem rodzicielskim? Z tego co czytam, wydaje mi się, że mogę wrócić do pracy po 20 tygodniach macierzyńskiego. Jeśli tak, to czy jeśli zdecyduję się na powrót do pracy, mój mąż musi pójść na rodzicielski?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 marzec 2019 - 13:40

Nie musi żadne z was, ale jeżeli nie skorzystasz w ogóle z rodzicielskiego, to zamykasz sobie drogę do skorzystania z jego części w przyszłości.

Jeżeli chcesz wrócić do pracy, to niech mąż przejmie bezpośrednio po twoim macierzyńskim urlop rodzicielski w wymiarze 6 tygodni, a do roku, w którym kończy 6 r.ż. dziecka będziecie mieć możliwość wykorzystania jeszcze 16 tygodni - nigdy nie wiadomo co się w życiu przyda.

#3 krzysieksm

krzysieksm

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 20:37

Może Pani wrócić do pracy nawet wcześniej niż po upływie 20 tygodni. Dla matki dziecka urlop macierzyński jest obowiązkowy w wymiarze 14 tygodni licząc od dnia porodu. Z pozostałej części czyli 6 tygodni (zakładając, że nie korzystała Pani z urlopu macierzyńskiego przed porodem) może Pani zrezygnować. Warunkiem rezygnacji jest przejęcie tej części urlopu przez ojca. Więcej w tym linku.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych