Skocz do zawartości

urlop proporcjonalny

urlop proporcjonalny

wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 14:46

Czy pracownikowi,który podjął pracę w tym roku (po raz pierwszy w tym roku, ale ogólnie to nie jest jego pierwsza praca) i ma 24 dni urlopu do końca 2019 roku kalendarzowego mogę zaplanować cały urlop np.w lipcu.  tzn. te 24 dni.

Czy muszę mu naliczyć urlop tylko do lipca, a resztę nadal proporcjonalnie ?

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5132 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 15:11

Jeśli to nie pierwsza praca w życiu, może w lipcu wykorzystać za cały rok 2019. Warunkiem jest umowa co najmniej do końca roku i zgoda pracodawcy na cały urlop

#3 Guest_RB

Guest_RB
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 15:12

A umowa do kiedy?

#4 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 511 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 17:55

mogę zaplanować cały urlop np.w lipcu.  tzn. te 24 dni.

a dlaczego Ty masz planować urlop pracownika? tworzycie plan urlopów ?

#5 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 13 marzec 2019 - 08:05

Dorota nie wprowadzaj w blad, nie musi miec umowy podpisanej do konca roku. Jesli nawet ma krotsza umowe i wybierze za duzo urlopu to zostanie mu to pomniejszone i wykazane dla swiadectwie pracy dla przyszlych pracodawcow

#6 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 13 marzec 2019 - 08:49

Umowa z tym pracownikiem podpisana jest na dwa lata. Tylko nie wiem jak zastosować się do KP który mówi że urlopu udziela się proporcjonalnie do przepracowanego okresu, czyli nabywa się z każdym przepracowanym miesiącem.

#7 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 09:07

Umowa z tym pracownikiem podpisana jest na dwa lata. Tylko nie wiem jak zastosować się do KP który mówi że urlopu udziela się proporcjonalnie do przepracowanego okresu, czyli nabywa się z każdym przepracowanym miesiącem.

a skąd ci się wzięło to "czyli"

Art.155 1.§1. mówi " proporcjonalnym do okresu pozostałego do końca danego roku kalendarzowego –w razie zatrudnienia na czas nie krótszy niż do końca danego roku kalendarzowego" i nie ma tam żadnego słowa o nabywaniu z każdym przepracowanym miesiącem.

#8 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5132 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 09:46

Dorota nie wprowadzaj w blad, nie musi miec umowy podpisanej do konca roku. Jesli nawet ma krotsza umowe i wybierze za duzo urlopu to zostanie mu to pomniejszone i wykazane dla swiadectwie pracy dla przyszlych pracodawcow

ola nie wprowadzaj w błąd i czytaj ze zrozumieniem, najpierw pytanie.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 marzec 2019 - 09:49

czyli w przypadku pracownika który jest zatrudniony od lutego  2019 na 2 lata to nie na zasady proporcjonalności tylko całe 24 dni może wykorzystać bez zasady proprcjonalności

#10 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5132 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 09:57

Skoro to nie jest jego pierwsza praca w życiu to ma prawo do 24 dni urlopu i może go zaplanować w całości w lipcu.

A dlaczego ty mu planujesz urlop, a nie sam pracownik?

#11 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 13 marzec 2019 - 12:39

Zgodnie z Regulaminem pracy obowiązuje plan urlopów. a czy KP mówi o pierwszej pracy w życiu czy ogólnie o pierwszej pracy?

#12 Guest_AgA

Guest_AgA
  • Goście

Napisano 13 marzec 2019 - 12:54

Plan urlopów tworzy się uwzględniając również potrzeby pracownika, nie tylko pracodawcy

KP mówi o pierwszej pracy w sensie pierwszej pracy w życiu, a nie np. pierwszej w tym roku ;-)

#13 joanka34

joanka34

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 marzec 2019 - 12:04

Jeśli to nie pierwsza praca w życiu, może w lipcu wykorzystać za cały rok 2019. Warunkiem jest umowa co najmniej do końca roku i zgoda pracodawcy na cały urlop

:)Dzień dobry,

proszę o pomoc w wyliczeniu mojego wymiaru urlopu na rok 2019.

Sytuacja następująca: od 05.2005 do 28.02.2019 byłam zatrudniona na pełen etat. za rok 2018 pozostało mi 7dni urlopu.

od 01.03.19 jestem zatrudniona w jednej firmie na 3/4 etatu i w drugiej na 1/4. jak obliczyć ile należy mi sie urlopu w poszczególnych firmach?

z góry dzieki na pomoc

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop proporcjonalny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych