Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Ciąża a praca stojąca?

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 512 postów

Napisano 08 marzec 2019 - 18:10

Pracownica jest w ciąży i ma pracę stojącą. Czy mnie jako pracodawce obowiązują jakieś przepisy związane z jej stanowiskiem pracy? 

#2 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 992 postów

Napisano 08 marzec 2019 - 19:17

Dla kobiet w ciąży zakazana jest praca w pozycji stojącej trwająca łącznie ponad 3 godziny w czasie zmiany roboczej

Należy zapewnić jej inną prace która nie bedzie miała wpływu na ciąże , a jak nie masz takiej możliwości to należzy zwolnić ją ze świadczenia pracy - przysługuje jej pełne wynagrodzenie 

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 3 kwietnia 2017 r. w sprawie wykazu prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet w ciąży i kobiet karmiących dziecko piersią

https://poradnikprze...-w-zakresie-bhp

#3 Kowalczuk

Kowalczuk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 09 marzec 2019 - 08:26

U mnie obecnie to 10 tydzień ciąży i od momentu kiedy dostarczyłam pracodawcy zaświadczenie o ciaży praca stojąca została zmieniona na pracę siedzącą. Nie było z tym większych problemów. Ale wiem, że nie każdy pracodawca się stosuje do tych przepisów. Co jest przykre.

#4 gorgon

gorgon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 374 postów

Napisano 27 lipiec 2021 - 21:27

Przepisy swoją drogą, ale lepiej aby kobieta w ciąży się nie przemęczała i mogła możliwie jak najwięcej pracy wykonywać w sposób siedzący. Jest wielu pracodawców, którzy mogą to zapewnić. Fajnie by było jakby też dostępne były różnego rodzaju dodatki np. były oferowane badania dla kobiet w ciąży typu badanie NIFTY https://www.testdna....test-nifty-pro/. Ono umożliwia sprawdzenie czy dziecko nie jest obarczone chorobami genetycznymi

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych