Skocz do zawartości

spadek nieruchomości

spadek kredyt hipoteczny podatek od spadku podatek od nieruchomości

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 09:53

Witam,

niecały miesiąc temu zmarł mój tata. Nie sporządził testamentu więc najprawdopodobniej spadkobiercami zostaną jego dzieci(ja, moja siostra i brat). Tata był właścicielem mieszkania które wynajmuje jakaś pani z dziećmi. Do notariusza umówieni jesteśmy za tydzień ale w związku z tym że od miesiąca jestem posiadaczem własnego kredytu hipotecznego chciałbym zapytać czy nie zapłacę jakiegoś podatku dodatkowego od nabycia nieruchomości skoro jedną już praktycznie mam(pytam bo nastraszył mnie szwagier mieszkający na stałe w Londynie)? Czy pani wynajmującej mieszkanie mogę podać nr mojego konta bankowego żeby robiła przelew co miesiąc za mieszkanie czy ma przelewać dalej na konto ojca do którego może będę miał dostęp gdy sąd wyznaczy spadkobiercę? Pytanie czy zmiana konta byłaby prawnie dozwolona jeśli nie jestem właścicielem mieszkania? Problem w tym że mama która została sama w mieszkaniu płaci spory czynsz i rachunki z emerytury i pieniądze z wynajmu bardzo by ją odciążyły a ja w obecnej sytuacji nie do końca jestem w stanie jej pomóc...:/

Jestem całkowicie zielony w tych sprawach dlatego bardzo liczę na Państwa pomoc.

Jeśli wybrałem zły dział to proszę o przeniesienie.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spadek, kredyt hipoteczny, podatek od spadku, podatek od nieruchomości

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych