Skocz do zawartości

Zdjęcie

426 czy 430

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wichurka

Wichurka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 marzec 2019 - 14:59

Jak zaklasyfikować założenie plomby na zabezpieczenie przedlicznikowe lub licznik energii elektrycznej? 426 czy 430?

#2 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1661 postów

Napisano 05 marzec 2019 - 10:21

Był już ten temat.

#3 Wichurka

Wichurka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 marzec 2019 - 10:38

super....

niesamowita uprzejmość

tego typu odpowiedzi których już kilka widziałam powodują że nowicjuszom na forum odechciewa się współpracy

przepraszam że nie dałam rady przeczytać wszystkich postów z ostatnich 9 lat

#4 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1661 postów

Napisano 05 marzec 2019 - 11:24

super....

niesamowita uprzejmość

tego typu odpowiedzi których już kilka widziałam powodują że nowicjuszom na forum odechciewa się współpracy

przepraszam że nie dałam rady przeczytać wszystkich postów z ostatnich 9 lat

No patrz istnieje coś takiego jak wyszukiwarka ;)

Jak się pisze 100 razy odpowiedź na to samo pytanie to może człowieka szlag trafić  :P

#5 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1661 postów

Napisano 05 marzec 2019 - 11:31

Pytanie: Mam dylemat w kwestii zastosowania właściwego paragrafu wydatku poniesionego w związku z założeniem plomby na liczniku do pomiaru zużycia energii elektrycznej - paragraf 430 „Zakup usług pozostałych” czy 426 „Zakup energii”? Ja skłaniam się ku 430, ale przy paragrafie 426 jest zapis o należytym dostępie do sieci, a bez licznika z plombą przecież ani rusz.

Odpowiedź: Zgodnie z objaśnieniami do paragrafu 426 "Zakup energii" paragraf ten obejmuje opłaty za dostawę energii elektrycznej, cieplnej i innej, gazu oraz wody. W związku z tym samo założenie plomby nie wiąże się ani z zakupem, ani z zużyciem energii elektrycznej. Obejmuje jedynie zabezpieczenie urządzenia pomiarowego. Zatem taki wydatek należy sklasyfikować w paragrafie 430 "Zakup usług pozostałych".

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy