Skocz do zawartości

Zdjęcie

Egzekucja z wierzytelności – aspekty praktyczne

wróć do serwisu Moja Firma 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102564 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 10:56

Dochodząc zapłaty roszczenia pieniężnego od swoich dłużników, przedsiębiorcy często decydują się na prowadzenie przeciwko nim postępowania egzekucyjnego. W toku takiego postępowania komornik sądowy, na wniosek wierzyciela, dokonuje szeregu czynności, w tym przede wszystkim zawiadamia dłużnika o wszczęciu przeciwko niemu egzekucji z wierzytelności oraz ustala i dokonuje zajęcia majątku dłużnika, z którego możliwe będzie prowadzenie dalszego postępowania.

Powrót do artykułu: Egzekucja z wierzytelności – aspekty praktyczne

#2 Guest_gab

Guest_gab
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 10:56

Kto uzyska klauzule egzekucyjna w ran=mach postępowania na podstawie art 887 kpc ? wierzyciel pierwotny czyli mój dłużnik, którego prawa wykonuję czy ja jako wykonujący te prawa ?

#3 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów

Napisano 05 marzec 2019 - 15:55

Lepszym wyjściem jest raczej zgłoszenie się do firm, które znają się na prawie dokładnie i wiedzą jak radzić sobie z takimi dłużnikami. Jak macie problem z dłużnikami to na pewno http://www.kancelariaultimatum.pl/Wam pomoże

#4 Guest_Krawosz

Guest_Krawosz
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 06:49

Samemu to człowiek może wysyłać upomnienia i to nic nie da. Ja tak pół roku probówalem, dzwoniłem, upominałem aż w końcu się wkurzyłem i do Consulting System Job oddałem sprawę. Zespół ludzi ktorzy mają doświadczenie w odzyskiwaniu należności 

#5 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 652 postów

Napisano 15 maj 2019 - 06:13

Może zgłoście się w tej sprawie do adwokata: https://www.kancelar...pomoze-adwokat/? Wydaję mi się, że jego pomoc może być skuteczna. W ostateczności należałoby wejść na drogę sądową.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych