Skocz do zawartości

2 dni badań okresowych

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 28 luty 2019 - 22:28

Witam. Mam pytanie. W związku tym że z powodu niewyróbki przychodni (braku wyników badań tego samego dnia oraz braku już numerków do lekarzy) moje badania okresowe trwały dwa dni. Pracodawca twierdzi że na badania lekarskie należy mi się tylko jeden dzień i osiem godzin, na drugi dzień badań chce mnie zmusić do wzięcia urlopu na żądanie. Czy to jest zgodne?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 07:43

A to zależy od tego w jaki sposób zorganizowane były badania - jeżeli skończyły ci się badania okresowe, a pracodawca w ostatniej chwili dał ci skierowanie, to powinien zapłacić ci za obydwa dni.

Jeżeli brakowało numerków i nie miałeś szansy zrobienia tych badań, to powinieneś stawić się do pracy lub pracodawca powinien dać ci nieobecność nieusprawiedliwioną niepłatną za ten dzień - w tej sytuacji urlop na żądanie byłby rozwiązaniem na korzyść pracownika.

#3 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 08:28

Nie, badania miałem jeszcze ważne.
W przychodni po pobraniu numerka z automatu do rejestracji czekałem prawie 2 godziny następnie okazało się że do wszystkich lekarzy nie będzie można się dostać więc kazali zrobić dziś tylko badania gdzie: 1 godzina czekania do laboratorium następnie 1,5 godziny czeknia do prześwietlenia rtg i na koniec 0,5 godziny czekania na ekg. Do lekarzy poszedłem na drugi dzień gdzie zeszło na wszystkich cały dzień także.

#4 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8722 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 20:42

badania poprzednie były jeszcze ważne, czy zakończył się okres wyznaczony przez leka.med.pracy ?

#5 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 03 marzec 2019 - 20:34

Badania miałem jeszcze ważne.
Widzę że chyba muszę przedzwonić o poradę do PIPu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych