Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozliczenie PIT-37 samotnej matki

PIT-37 ulga samotna matka 46.33

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 LandAnia

LandAnia

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 luty 2019 - 14:31

Witajcie,

Co w sytuacji gdy samotna (do tej pory) matka wyszła w sierpniu 2018 za mąż.

Czy za rok 2018 może sie rozliczyc jako samotna matka??

Jak to jest ? Bardzo dziękuje za odpowiedzi



#2 LandAnia

LandAnia

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 luty 2019 - 14:46

up



#3 Maria

Maria

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3602 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 28 luty 2019 - 15:01

Oczywiście,że ma takie prawo,  wystarczającym jest, aby taki stan zaistniał w ciągu roku podatkowego, a nie musi trwać przez cały rok.



#4 LandAnia

LandAnia

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 luty 2019 - 15:08

Oczywiście,że ma takie prawo,  wystarczającym jest, aby taki stan zaistniał w ciągu roku podatkowego, a nie musi trwać przez cały rok.

Dziękuje,

ze skarbówka nie ma żartów dlatego dopytuje.

A czy jest jakaś podstawa prawna na to ??



#5 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13485 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 luty 2019 - 22:37

Ale na co chcesz podstawę prawną ? Na możliwość rozliczenia się jako samotna matka ?



#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 07:58

Jeżeli przed ślubem żyłaś w konkubinacie, to nie. Jeżeli do ślubu byłaś osobą faktycznie samotnie wychowującą dzieci (ślub został zawarty w wyniku jakiegoś istniejącego związku, więc US może się czepiać co do jego natury przed ślubem, a wspólne zamieszkiwanie przed ślubem nie jest "samotnym wychowywaniem") , to art. 6 ust.4 ustawy o pdof mówi "w roku podatkowym", więc nie musi to być cały rok.



#7 machero

machero

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 08 marzec 2019 - 13:31

Lepiej dokładnie przeczytać jak to wygląda w tej sytuacji. Polecam portal https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit/ gdzie znajdziesz wszelkie niezbędne informacje na temat rocznych zeznań podatkowych, jak i sam program z kreatorem. W trakcie wypełniania wirtualna asystentka zadaje pytania więc może  przy jej pomocy dowiesz się jak to wygląda w Twoim przypadku





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PIT-37, ulga, samotna matka, 46.33

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych