Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spadek zagraniczny - jakie prawo właściwe?


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 672276 postów

Napisano 28 luty 2019 - 13:30

Spadki zagraniczne mogą przysporzyć wielu wątpliwości. Otrzymując schedę z zagranicy często nie wiemy czy stosować prawo polskie czy obce. A przecież w każdym państwie są inne terminy i inne uprawnienia spadkobierców.

Powrót do artykułu: Spadek zagraniczny - jakie prawo właściwe?

#2 Guest_kasiafoelsche@gmail.com

Guest_kasiafoelsche@gmail.com
  • Goście

Napisano 28 luty 2019 - 13:30

Polka z podwojnym obywatelstwem nabyla spadek po mezu Niemcu w stycznie 2018r.i zglosila to porzybyciu do Polski Urzedowi Skarbowemu.Postanowienie spadkowe wydano w marcu 2016r. w Niemczech.Przyznano jej ustawowe prawo do spadku ale go nie nabyla.Postepowanie spadkowe toczylo sie w Niemczech 2,5 roku i zakonczylo sie podpisaniem umowy wystapienia ze spadku czyli dzialem spadku.Po czym zostala spadkobierczynia i zglosila to polskiemu fiskusowi.Urzad Skarbowy naliczyl kilka dziesiat tysiecy podatku bo nie zglosila w terminie.Liczy sie w/g polskiego fiskusa tylko postanowienie spadkowe.Nie zostaly uznane bardzo wysokie koszty postepowania spadkowego prowadzonego w Niemczech.Czy stanowisko Urzedu Skarbowego jest sluszne?

#3 Guest_igor

Guest_igor
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2020 - 10:47

Myślę, że w przypadku zagranicznych spadków to nikt sam się tym nie zajmuje. Przecież to i bariera językowa i prawo innego kraju - za dużo tego. Przecież są takie firmy jak Adwokat w Europie, które oferują bezpłatną konsultacje i pomoc w odzyskaniu odszkodowania czy formalnościach związanych właśnie ze spadkiem. Lepiej oddać takie prawne kwestie ludziom, którzy się na tym znają.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych